YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yumurta fazlaysa omlet yap'
Bitlis'te devir teslim töreninde konuşan Erdoğan, muhalefete yüklendi, yumurta atanlara çağrıda bulundu. "Çok yumurtan varsa git omlet yap"diyen Erdoğan "Hapiste olanlar kişiler karanlık işlere karışma zannıyla içerdeler"dedi.
'Yumurta fazlaysa omlet yap'
19 Aralık 2010 / 14:34 Güncelleme: 19 Aralık 2010 / 15:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yumurta atan öğrencilere seslenerek, "Bu kadar fazla yumurtan varsa git fakir fukaraya dağıt, bu kadar fazla yumurtan varsa git omlet yap ye!" dedi.

Başbakan Erdoğan, TOKİ tarafından Bitlis'te yapılan 400 konutun devir teslim töreninde konuştu.

Bitlis meydanında halka hitap eden Erdoğan, ülkede gerilim ortamını yaratmak isteyenlerin olduğunu belirtti. Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Birileri diyor ki harçlar kalksın. Ya zaten sen harç alıyorsun. Ama dert başka. Dert; bu ülkede bir gerilim ortamını yaratmak. Kaç kişi bunları yapan? İnanın Türkiye'de sayısı bini geçmez. Bu bağırıp çağıranların sayısı, bu molotof kokteylini atanların sayısı, bu taşları atanların sayı, inanın Türkiye'de sayısı bini geçmez. Birileri gelip bize akıl veriyor ister sevsinler ister sevmesinler ben polisimin bütün bunlar karşısındaki sabrına, tahammülüne sahip çıkıyorum sahip de çıkacağım. Bunu da söylüyorum.

Biz rektörler toplantısı yapıyoruz. Neymiş rektörler toplantısına katılacaklarmış. Davetli olan yere katılır, davetli olunmayan yere katılmayız, bizim kültürümüzde böyle bir şey yok. Biz orada rektörlerimizle ne konuşuyoruz? Üniversitelerin sorunlarını konuşuyoruz. Üniversitelere daha fazla öğretim üyesi daha fazla nasıl göndereceğiz, bunları konuşuyoruz. Akademisyenlerin sayısını nasıl arttıracağız bunları konuşuyoruz. Bütün bunları biz konuşurken bakıyoruz ki dışarıda yumurtacılar var.

Bu kadar fazla yumurtan varsa git fakir fukaraya dağıt. Bu kadar fazla yumurtan varsa git omlet yap ye! Yazıktır; ama düzelecek merak etmeyin. Bunlara fazlada kulak asmayın. Bunların bir yandaş medyası var öğrenciler üzerinden, polise saldırma üzerinden aslında bize saldırıyorlar. Bunların derdi bu. Ama benim ülkemde üniversite gençliği onlar değil. Üniversite gençliği düşünür, üniversite gençliği araştırır, üniversite gençliği konuşur, masada konuşur. Demokrasiyi konuşur, özgürlükleri konuşur, hukuku konuşur, adaleti konuşur, araştırır. Üniversite gençliği bu...

Biz de oralardan geçtik. Ama biz molotof kokteyli atmadık, biz taş atmadık, biz kasatura sallamadık. Biz sadece fikri tartışmalarla sürecimizi işlettik. Hayatımız bizim böyle geçti. Şimdi de gençliğimizin kahir ekseriyeti eyvallah böyledir. Diğerleri işte dediğim gibi bini geçmez. Temenni ederim ki onlarda aklı selimin çizgisine gelirler. Fakat CHP gibi bir avukatları var. Onlarla beraber yürüyorlar."

"İÇERİYE TIKTIĞIMIZ BİR TANE AYDIN YOK"

Bitlis Meydanı'nda TOKİ tarafından yaptırılan 400 konutun anahtar teslim töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, muhalefete de yüklendi.

"Silivri Cezaevi kapısından ayrılmayan CHP'nin milletvekilleri olduğunu" vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Aydınları bizim içeri tıktığımızı söylüyorlar. Bizim içeri tıktığımız bir tane aydın yoktur. Bunların aydın dedikleri karanlık işlere karışma zannıyla yargı tarafından şu anda içeridedirler. Bu gerçekleri de lütfen bilelim.

Cihan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler