YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekdağ yine teröristleri korudu
Yüksekdağ yine teröristleri korudu
19 Mart 2016 17:21
Figen Yüksekdağ Taksim'deki patlamayla ilgili yaptığı açıklamayla yine bir skandala imza attı! Yüksekdağ, saldırıyı gerçekleştiren teröristlere bir kenara bırakıp yine hükümeti ve Cumhurbaşkanını hedef aldı.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Nevruz kutlamaları kapsamında gittiği Mersin'de “Acı bizim acımız ama bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı ölenleri kendi canı saymıyor bile. 400 milletvekili alamayan demek ki yüzlerce insanın canını almak istiyor” diyerek skandal açıklamalarda bulundu.

Hakkında gençleri canlı bomba olmaya teşvik soruşturması bulunan Figen Yüksekdağ, Taksim'deki kanlı terör saldırısı sonrasında yine teröristleri korudu!

Partisinin Akdeniz ilçesinde düzenlenen Nevruz mitinginde konuşan Yüksekdağ, Taksim İstiklal Caddesi'nde 20'si yaralı 4 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısını kınayıp, teröristleri lanetleyeceği yerde Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ithamlarda bulundu. Yüksekdağ'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
 
“Dertleri, davaları kaos çıkarmak. Halkımızı kendilerine mecbur bırakanlar bugün Türkiye’yi adeta Suriye’ye dönüştürdü. Halkımız geleceğe güvenle bakamıyor. Bu kirli amaçlarının üstünü vatan millet hamasetiyle örtmeye çalışıyorlar.
 
“Hiç utanmadan Saray’daki, ‘Vatan ölenler varsa vatandır’ diyor. Acı bizim acımız ama bu ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı ölenleri kendi canı saymıyor bile. 400 milletvekili alamayan demek ki yüzlerce insanın canını almak istiyor.”
 
Bombacı Yüksekdağ!
 
Geçtiğimiz yaz aylarında "Sırtımızı PKK'ya dayadık" açıklamalarıyla terörle olan ilişkisini itiraf eden Yüksekdağ hakkında soruşturma açılmıştı.
 
Örgüt üyesi gençleri canlı bomba olmaya teşvik ettiği ortaya çıkan Yüksekdağ, AK Parti binasına saldıran canlı bomba Yasemin Çiftçi’nin anmasına da katılmıştı.
 
Anma sırasında, “Devrimci hareketin komünist evlatları olarak bizler asla yenilgiyi kabul etmedik. Bu memlekette devrimci yürüyüşümüz içinde çok kazandık çok kaybettik. Çok yendik çok yenildik, çok can aldık, çok can verdik” dediği ortaya çıkmıştı.
 
Figen Yüksekdağ konuşmasında “Yaseminler varsa ve yaseminleşecek olan genç yoldaşlarımız ve kardeşlerimiz varsa, bu dava asla ve asla yenilmeyecektir. Yasemin yoldaşın izinden yürümeye devam edeceğiz” diyerek, gençleri canlı bomba olmaya teşvik etmişti.

KİM KULLANIYORBU YARATIGI
 // ANGARALI
BUNUN KULLANMA TALİMATI BOZUK YADA KULLANMA TALİMATINA UYGUN KULLANILMAMIŞ,YANLIŞ HARAKET EDİYOR ...
19 Mart 2016 Cumartesi 18:19
 // Kaan
Kurban olayım bu nasıl bir sey başlarım dokunulmazlığa gönüllü ölmek istiyorum canlı bomba olmak istiyorum bu serefsizi adi vatan hainini patlatmak istiyorum benim ülkemde yeyip içip daha da hainlik yapıyor alçakça...
19 Mart 2016 17:59
 // Fenerli
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
19 Mart 2016 17:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler