YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüksekdağ sözde 'özerklik' sözü verdi
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van'da seçim vaatlerine ilişkin açıklamalarda bulunurken, seçmene 1 Kasım sonrası 'özerklik' sözü verdi.
Yüksekdağ sözde 'özerklik' sözü verdi
07 Ekim 2015 / 01:30 Güncelleme: 07 Ekim 2015 / 08:26

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Van'da Partisi tarafından kent merkezindeki bir düğün salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Özerklik sözü verdi

Konuşması sırasında 'sözde özerklik' konusunda skandal bir açıklamaya imza atan Yüksekdağ, şu açıklamayı yaptı:

"Halkımız her yerde öz yönetim iradesini de yeni yaşamın ve yeni demokratik Türkiye'nin kurucu temeli olarak inşa ediyor. Van'da da 'kendimizi bizler yöneteceğiz' diyerek irademize sahip çıkacağız. Bizlere teslimiyeti dayatanlara, savaşla halkımızdan oy almaya çalışanlara karşı 'kendimizi de kentimizi de bizler yönetiyoruz' diyeceğiz. Bizler 1 Kasım'da emin olun bütün halklarımızdan kaçırdıkları, yakıp yıkmaya uğraştıkları barışı kazanacağız. 1 Kasım'da halklarımızın özgürlüğünü, eşitliğini, demokrasiyi, geleceğimizi kazanacağız."

1
 // 1
ee zaten onlarin özerk bölgesi var itekleyelim Cizre'de ki gibi bunları bu kadar Cok istiyorlarsa kendi bölgelerine gidecekler biz ne Selçuklu dagildiktan sonra gördük sizin beyliginizi ne de Osmanlı kurulurken... Bu bölge 1000 yıldan fazladır bizim korumamiz altında oradaki taş bile sizden daha değerli. .....
07 Ekim 2015 10:51
 // baybars
Altı milyon kürt hdp ye açıkcası pkk ya oy veriyorsa bencede ayrılma vakti gelmiştir...
07 Ekim 2015 10:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler