YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YSK'nın o uygulaması tarih oluyor! Bundan sonra...
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kimlik bilgilerinin sızdırılması hakkında değerlendirmede bulunarak, YSK'nın paylaşacağı verilere sınırlama getirileceğini açıkladı.
YSK'nın o uygulaması tarih oluyor! Bundan sonra...
07 Nisan 2016 / 11:15 Güncelleme: 07 Nisan 2016 / 11:45

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Muş'ta soruları yanıtladı.

İşte Bakan Bozdağ'ın açıklamalarından satır başları:

YSK'NIN PAYLAŞACAĞI VERİLERE SINIRLAMA GETİRECEĞİZ

Adli soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. YSK, seçim zamanı siyasi partilere seçmen isim ve listelerini vermektedir. YSK'nın bu listelerinden mi, partilere gittikten sonra mı başka ellere geçti? Yoksa YSK'dan mı bir şekilde ele geçirildi? Bunların tamamı ortaya çıkarılacak. Seçimlerin temel hükümleri hakkında bir kanun var.

Bunlara yardımcı olan düzenlemeler var. Seçim ilgili düzenlemelerin tamamını tek bir kanun haline getirecek çalışmaları sürdürüyoruz. Bundan sonra YSK'nın paylaşacağı bilgilere de bir sınırlama getirmeyi planlıyoruz.

Veri paylaşma ihtiyacı olacaksa da isim dışındaki verilerin tamamı gizlenebilir ve anonim hale getirilebilir. YSK bundan sonraki seçimlerde vatandaşlarımızın kimlik bilgilerini herhangi bir siyasi parti ile bugünkü usül ve yöntemle paylaşmayacaktır.

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMA ÖNERİSİ

Bozdağ, "vatandaşlıktan çıkarma önerisi" hakkında da değerlendirmelerde bulunarak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın devletin başı sıfatıyla devletin organlarının uyumlu çalışmasıyla görevlidir. Sayın Başbakanımız yürütmenin, Bakanlar Kurulu'nun başı olması sebebiyle anayasaya sadakat çerçevesinde ülkeyi yönetmektir.

Bizim görevimiz sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Başbakanımızın talimatlarına uygun çalışmaktır. Kanunumuz, geleneklerimiz budur. Fitne çıkarmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor...

 

 // erkan
Gunaydiiiin ben cahil kafamla yillardir muhtar binalarinin onunde secim zamani gunlerce asili kalirdi bisey olacak derdim oldu simdi kimlik kartlarinda tehlike var gate elektonik ihaleyi alirsa yine facia yasanacak...
07 Nisan 2016 18:35
Neden
 // süleyman kara
Neden vatandaşların tüm kimlik ve adres bilgileri tc numaramıza varana kadar partilere verilir ki,hangi hakla bizim rızamız olmadan veriliyor,geç kalınmış bir karar derhal 2009 da çıkarılmış bu yasanın değiştilmesi lazım.Bende geçen seçimlerde x partiden binamızdaki herkesin adına özel mektuplar nasıl geldi diyordum ...
07 Nisan 2016 Perşembe 14:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler