YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yoluna 1,5 km'lik halı serdiler
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde partililerce yola 1,5 kilometre uzunluğunda kırmızı halı serilerek karşılandı.
Yoluna 1,5 km'lik halı serdiler
16 Nisan 2010 / 17:48 Güncelleme: 16 Nisan 2010 / 17:54

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''Yanlış siyaset yaparsanız kin ve düşmanlığı yayarsınız'' dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kara yoluyla memleketi Sivas'a gelen Şener, Yıldızeli ilçesinde partililerce yola 1,5 kilometre uzunluğundaki kırmızı halı serilerek karşılandı.

Şener, üç günlük programı kapsamında ilk olarak Yıldızeli'yi ziyaret etti. Parti otobüsüyle ilçeye gelen Şener'i, ilçenin yaklaşık üç kilometre dışında İl Başkanı Ahmet Kuzu ve partililer davul-zurna eşliğinde karşıladı. Şener, partililerce ilçenin en işlek caddeleri olan Cumhuriyet ve Atatürk caddelerinde yola serilen ve parçaları bantlarla birleştirilen yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki kırmızı halıdan yürüyerek partilileri ve vatandaşları selamladı.

Partinin ilçe binasının açılışını yapan Şener, sevgi, birlik ve beraberlik mesajları verdiği  konuşmasında, ''Yanlış siyaset yaparsanız kin ve düşmanlığı yayarsınız'' dedi.

Mevcut siyasi partilerin yaptığı siyasette, kin ve nefret olduğunu iddia eden Şener, ''Ortada ayrışmanın derinleştiği, kin ve nefretin kökleştiği bir ülke var'' görüşünü ifade etti.

Yıllardır iktidar ve muhalefetin birbirine çattığını, siyasilerin birbirlerine ağıza alınmayacak sözler söylediğini, yeri geldiğinde de mecliste yumruklaştıklarını dile getiren Şener, kini ve nefreti körükleyen siyaset olamayacağını söyledi.

Şener, şöyle devam etti:

''Mevcut siyasi partiler, siyaseti kavgaya, kine, nefrete dayalı yapıyor. Kavramlar üzerinden kavga yapıp vatandaşı ayrıştırmak ve üzerinden oy almak mevcut siyasetin, iktidarıyla muhalefetiyle yoludur. Bizim yolumuz bu değildir.

Türkiye Partisi iktidarında insanı merkeze alan siyaset anlayışı ortaya konulacak, üretimden yana politikalar uygulanacak, mazot fiyatları düşürülecek, kamu kurumları yeniden inşa edilecek,  milletvekili dokunulmazlıkları da kaldırılacak.''

Şener, Başbakan, bakanlar ve milletvekilleri hakkında Mecliste çok sayıda dosya bulunduğunu belirterek, başbakan yardımcılığı ve milletvekilliğini bırakarak ''dokunulmazlık gömleğini'' üzerinden çıkardığını ve hakkında herhangi bir suçtan açılan dava olmadan halkın içinde rahatlıkla gezdiğini kaydetti.

Türkiye Partisi iktidarında dershanelerin ve üniversite sınavının kaldırılacağı vaadinde bulunan  Şener, eğitimin hayat kadar önemli olduğunu vurguladı.

Partilerinin ambleminin ''tokalaşma'' olduğunu anımsatan Şener, alanda bulunanlardan birbirleriyle sımsıkı tokalaşmalarını istedi. Şener'in isteği üzerine partililer ve vatandaşlar birbirleriyle tokalaştı.

Cuma namazını Yıldızeli Merkez Çarşı Camisi'nde kılan Şener, ilçedeki temaslarının ardından Sivas'a geçti. AA
 

Allah'ım fırsat verme...
 // ibrahim çelikoğlu
Elime bir fırsat geçse;Kin,nefret,intikam,vsw.vs.sonu gelmez.
Param yok açım diyene bir bakın...
Eee insanlığada yazık......
16 Nisan 2010 18:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler