YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine HDP, yine provokasyon!
HDP Eş Genelbaşkanı ve beraberindeki partililer, İstanbul Valililiği'nin terör saldırılarının ardından güvenlik nedeniyle Bakırköy'deki Nevruz kutlamalarına izin vermemesini protesto ederek kararı tanımayacaklarını söylediler.
Yine HDP, yine provokasyon!
20 Mart 2016 / 17:07 Güncelleme: 20 Mart 2016 / 17:13

Valiliğin terör saldırılarından sonra güvenlik nedeniyle Bakırköy'de Nevruz kutlamasına izin vermemesini protesto eden HDP'li Yüksekdağ ve beraberindeki partililer kararı tanımayacaklarını söyleyerek Bakırköy Halk Pazarı Alanı'na yürümek istedi.

Valilik HDP'nin Bakırköy Halk Pazarı Alanı'nda Nevruz bahanesiyle yapacağı şova izin vermeyince HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Pervin Buldan ve eski HDP Milletvekili Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu partililer HDP Bahçelievler İlçe Başkanlığı'nda biraaraya geldi.

YÜKSEKDAĞ'DAN PROVOKASYON 

Bu arada Şirinevler meydan ve HDP İlçe binasının bulunduğu sokakta polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. Parti binasına gitmek isteyen basın mensuplarının da sarı basın kartına sahip olanları içeriye girebilirdi. Saat 12.00'da parti binasından çıkan Yüksekdağ ve beraberindekiler basın açıklaması yaptı. 

Bakırköy'de yapmayı planladıkları Nevruz etkinliğinin engellendiğini ifade eden Yüksekdağ, "İstanbul programımız devam ediyor. Parti heyetimiz buradan Bakırköy Meydanı'na doğru gidecek. 

Halklarımızın nevruzu her yerde özgürlük ruhuna uygun bir şekilde halkların dayanışması ve birleşik mücadelesi ruhuna uygun bir şekilde nevruzu selamlamaya davet ediyoruz" diyerek partilileri alana sürüklemek istedi.

GERGİNLİK ÇIKTI

Konulan yasağa rağmen Bakırköy Meydanı'na gideceklerini ifade eden Yüksekdağ, "Bir kere daha tekrar ediyoruz, 'bize her yer nevruz meydanıdır' halklarımız nevruzun ruhuna anlamına sahip çıktığı müddetçe her yer nevruz her yer direniş dedik demeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından Yüksekdağ ve beraberindekiler parti binasına gitti. Bu esnada toplanan bazı kişiler slogan atarak yürümek isteyince çevik kuvvet polisi gruba müdahale etti. Bazı kişiler gözaltına alınırken diğer kişiler ise ara sokaklara girerek uzaklaştı.

Tercih sizin !
 // Mustafa
Tanıtırız ! Hiç merak etmeyin......
20 Mart 2016 23:08
haddiniz bilin
 // osmanlı
Bu devlette bu kadar özgürsünüzkü terörist oldugunuz halde , bu millet bu devlet sizin gibi alçaklara sabrediyor ... Yahu kimsiniz ?????...
20 Mart 2016 21:28
 // Evren
Osmanlı kardeş hadlerini bildirmek için çaba lazım. Böyle bir çaba gerçekten görüyor musun? Onlar görevini yapıyor. Suç bizde. Biz yapmıyoruz bence. En basitinden vatan hainlerini asamıyorsun....
20 Mart 2016 19:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler