YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz Özdil'e ironik vuruş
Yılmaz Özdil'e ironik vuruş
25 Mayıs 2014 12:15
A Haber’de dün akşam Haktan Uysal’ın moderatörlüğünde yayınlanan ‘Gündem Özel’de Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyareti ve son dönemde artan provokasyonlar tartışıldı. Hikmet Genç, Yılmaz Özdil'i ironik dille vurdu

Prof. Dr. Burhaneddin Duran, Gazeteciler Avni Özgürel, Ferhat Ünlü, Hikmet Genç ve İşadamı Korkmaz Karaca'nın konuk olduğu programda Hikmet Genç, Soma şehitlerine 'Müstahaktır' cümlesiyle tepki çeken Yılmaz Özdil'i ironik bir dille eleştirdi.

"Vatandaşı aşağıladıkça aşağılıyor"

Birtakım yazarların muhalif kimlikleriyle hemen Soma faciası diye zıplayıp hemen bunu iktidara karşı yeni bir malzeme olarak kullanmış olması, ahlaki ve insani değildir, alçaklıktır. Çünkü ben böyle bir faciadan sonra birilerini koruma derdine düşmedim, bekledim. Kim yaptı, trafo muydu, yüksek karbonmonoksit miydi, denetim yetersiz miydi? Bugün Türkiye'de ne olursa olsun bu facia olur, kaza olur, sabotaj olur, terör olur, Berkin, Gezi olur, Parlamento'daki siyasetin yetersizliğinden dolayı sıkışmış bir gaz var, bu adamlar da gazı püskürtüyor.

İronik bir ifade kullanarak söyleyeceğim. Burada en delikanlı duruşu gösteren Yılmaz Özdil'dir. İronik dedim baştan ama, parantezi öyle açalım. Çünkü bu adam zaten AK Parti'ye oy verenler için göbeğini kaşıyan, kafası çalışmaz, onun yine adamları proteinden boyları uzamamış, kıllı bacaklı diye aşağıladıkları bir grup var. "Bunlar bidon kafalı, siz salaksınız, AK Parti'ye o veriyorsunuz" diyor. Vefat edince de "İyi ki geberdiniz" diyor.

Burada düz çizgi var, delikanlı duruş bu(!). Özdil Soma'ya Cüneyt Özdemir gibi gidip baret taksaydı derdim ki bu adam kıvırdı. Bu adam zaten o insanlardan nefret ediyor. Bu adam bunu defalarca yaptı. İnsanlar hayatını kaybetmişse, yetimler varsa bunun üzerinden siyaset yapmak bir yana dursun adam "hak etmişler" diyor. Bidon kafalı diyen, insanları aşağılayan bu adam bunlar hak etmişler, bu insanlar memlekette olmasa da olur diyor. Düz çizgisi var, delikanlılık manasında bunu söylüyorum.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler