YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz: Memnun değilim
DP Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, 'DP'nin geldiği noktadan memnun değilim' dedi.
Yılmaz: Memnun değilim
09 Haziran 2010 / 23:49 Güncelleme: 09 Haziran 2010 / 23:55

Eski başbakanlardan, DP Rize Milletvekili Mesut Yılmaz, DP ile ANAVATAN birleşmesine ilişkin, ''7 ay zarfında henüz bu birleşmeyi hem hukuki hem de siyasi olarak gerçekleştirdiğimizi söyleyemem. DP'nin geldiği noktadan memnun değilim'' dedi.

Yılmaz, Trabzon'da DP il, ilçe ve belde teşkilatlarınca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, DP ile Anavatan Partisi'nin birleşmesinin üzerinden 7 ay geçtiğine dikkati çekti.

''Biz bu işlere başlarken bu kadar zor olduğunu, hukuki, siyasi sorunlarla karşı karşıya geleceğimizi öngörmedik'' diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu 7 ay zarfında henüz bu birleşmeyi hem hukuki hem de siyasi olarak gerçekleştirdiğimizi söyleyemem. DP'nin geldiği noktadan memnun değilim. Bizim görevimiz Trabzon'da sizin sağladığınız bu uyumu Türkiye genelinde sağlamak. Bir çok ilde ortak bir konu oluşturamadık. Diğer taraftan bildiğiniz gibi hukuki sorunlarla karşı karşıyayız. Bütün bu sorunları çözebilmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var.''

Yılmaz, 19 Haziran'da yapılacak kongrede yasanın zorunlu kıldığı tüzük düzenlemelerinin yapılacağını, yönetimde de değişiklik gerçekleştirileceğini belirterek, ''Genel Başkan seçimi yapmayacağız. Ama kasım ayında yapacağımız kongrede DP'yi tepeden tabana yeniden yapılandırıp halkımızın karşısına çıkacağız'' dedi.


-İSRAİL'İN YARDIM GEMİLERİNE SALDIRISI-


İsrail'in, Gazze'ye yardım götüren gemilere yönelik saldırısına da değinen Yılmaz, Filistin'de yaşanan insanlık dramının bir an önce sona ermesinin herkesin ortak arzusu olduğunu belirtti.

Mesut Yılmaz, ancak devletin duygularla değil, akılla idare edilmesi gerektiğini belirterek, ''O gemide giden bizim vatandaşlarımızdır. Onların oraya gitmesine göz yuman bizim hükümettir. Velhasıl insani bir yardım götürmek için giden Türk vatandaşlarını, Türk devleti korumasız bir şekilde İsrail'in eline teslim etmiştir. Bu mesele iç politikada belki işlerine yarar diye bizim vatandaşlarımızı tıpkı canlı kalkanlar gibi gemiye koyup kaderlerine terk etmiştir'' dedi.

Konuşmasında anayasa değişikliği için 12 Eylülde yapılacak referandumdan da  söz eden Yılmaz, ''referandumda 'evet' çıkmasının yargının AKP'ye bağlanması,  'hayır' çıkmasının ise yargının bağımsız kalması'' anlamına geleceğini öne sürdü.

Mesut Yılmaz, ''Yargı iktidarın güdümünde değildir. Ama bunların yapmak istedikleri nedir biliyor musunuz? Bu mahkemeleri, hakimleri, savcıları tayin edecek bir kurumun çoğunluk üyelerini Meclisin çoğunluğuna seçtirecekler. Bir anlamda bu mahkemelerin üyelerini kendileri tayin edeceklerdir. O mahkemeler belki onları yargılayacak. Bugün dokunulmazlık ile kurtuluyorlar. Bunların benim gibi çıkıp Yüce Divan'da hesap verecek halleri yok. Buldukları çözüm şudur, kendi hakimimizi kendimiz seçelim...'' diye konuştu. AA
 

Sen Beğendin Ben Koydum Demiş,
 // Yalman Güç
Nasrettin Hoca dağa oduna giderken eşeği önünde gidiyormuş.Hayvan bazan yerdeki diğer hayvan terslerini kokladıkça,hocada toplayıp yem torbasına koyarmış.Dağda odun kesmeğe başlamadan,yem torbasını eşeğin başına asmışsada,hayvan huysuzluk edip tekme atmağa,ön ayaklarını yere vurmağa başlamış.Hoca eşeğin yemi beğenmediğini görünce "NE HUYSUZLUK EDİYORSUN.SEN BEĞENDİN BEN TORBAYA KOYDUM." demiş.Mesut Beyciğim seninkide hocanın çemenderi gibi....
11 Haziran 2010 02:16
tavsiye
 // Emin SOYLU
Mesut YIMAZ sana tavsiyem CHP ye katıl. Senin rengin belli...
10 Haziran 2010 11:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler