YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldız kesin konuştu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 'İktidarımız süresinde af çıkmaz' dedi.
Yıldız kesin konuştu
27 Ağustos 2010 / 16:46 Güncelleme: 27 Ağustos 2010 / 16:50

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, iktidarda bulundukları süre içinde genel affın hiçbir zaman çıkamayacağını söyledi.

Kırşehir'e gelen Bakan Yıldız, vatandaşlara referandumu anlattı. Bakan Yıldız, vatandaşlardan Ramazan Bayramı sonunda yapılacak referandumu ikinci bir bayram olarak kutlamalarını istedi.

Gündeme ilişkin açıklama da yapan Yıldız, genel affın hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini belirterek şöyle devam etti: "Ülkenin toprak yapısının parçalanmasıyla alakalı gayret gösterenlere af biz olduğumuz müddetçe çıkarılamaz. Böyle bir şeye biz hükümet olarak müsaade etmeyiz. Bizler terörün bitirilmesiyle alakalı her türlü gayreti göstereceğiz. Ama bununda fahiş noktalara gitmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz."

Anayasayla alakalı bir kısım maddeleri değiştirilmesindeki amaçlarının özgür bir Türkiye beklentisi olduğunu anlatan Yıldız, şunları söyledi: "Türkiye'nin daha özgür ve daha ferah ortamda bulunması ve bununla alakalı çocuklarımıza güzel bir vatan bırakabilmek için çalışıyoruz." dedi.

Daha sonra Kırşehir Valisi Mehmet Ufuk Erden'i ziyaret eden Yıldız, çarşıda vatandaşlarla sohbet etti. Sohbet sırasında bir fotoğraf stüdyoya giren Bakan Yıldız, burada hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Yıldız, Kırşehir Belediyesini ziyaret ettikten sonra Valilikte basına kapalı toplantıya katılacak. CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler