YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım'dan Barzani'ye flaş çağrı! Gereği yapılacak
Başbakan Binali Yıldırım Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Yıldırım, IKYB'de yapılması planlanan referandum için Ankara anlaşmasını işaret ederek 'gereği' yapılacak dedi.
Yıldırım'dan Barzani'ye flaş çağrı! Gereği yapılacak
22 Eylül 2017 / 12:33 Güncelleme: 22 Eylül 2017 / 13:00

Başbakan Binali Yıldırım'dan Türk-İş'e sürpriz bir ziyarette bulundu.

İşte o konuşmadan satırbaşları şu şekilde:

"Kuzey Irak bölgesel Kürt yönetimi 8 Haziran itibari ile referanduma gitme kararı aldı. Bu kararın dünya kamuoyuna açıklanmasından itibaren Türkiye olarak bunun çok yanlış olacağını defalarca ifade ettik ve kendilerine de bu yanlış karardan vazgeçmeleri gerektiğini defalarca kez söyledik.

BU KARAR HİÇ BİR DESTEK YOK

Geldiğimiz noktaya baktığımızda bu karara hiç bir destek yok. Hemen hemen bütün ülkeler bu referandumun yanlış olduğunu yapılmaması gerektiğini söylediler. Şu ana kadar burada herhangi bir değişiklik yok. Meselenin kaynağı olan IKYB yönetimi ile Irak yönetimi arasındaki hakların tam olarak uygulanmadığı yönünde şikayet var. Biz bu konuda gerekli yarımı yapar aranızdaki sorunu çözeriz diye teklif götürdük.

ANKARA ANLAŞMASINI İŞARET ETTİ

Bu referandumun gerçekleşmesi Türkiye'nin ulusal güvenlik meselesidir. Türkiye haklarını kullanmakta kararlıdır. Nedir bu anlaşmalar, Lozan, Ankara anlaşması, Türkiye Irak sınır güvenliği anlaşması. İşin özü şudur, Gerek Irak,gerek Suriye'de değişikliğe gidecek herhangi bir girişim anlaşmalardan doğan haklarımız içinde Türkiye'nin kabul etmeyeceği bir sonuçtur.

BARZANİ'YE ÇAĞRI

Burada bir çağrı daha yapmak istiyorum. Henüz zaman bitmiş değil. Kuzey Irak yönetimi, Barzani, bu sevdadan, bu inattan vazgeçmelidir. Bütün dünyanın karşı çıktığı ve açık olarak ikili ve uluslararası hukuka aykırı olarak inatla yapmaya çalıştığı bu referandum, bölgedeki Kürt kardeşlerimiz için de hayırlar getirmez. Bölge için hiç hayırlı olmaz.

MECLİS'E GELECEK TEZKERE

Gelen tezkere, Türkiye'nin güney kara hudutları ötesinde ve mücavirinde olabilecek her türlü ülkemiz aleyhine, ülkemiz milli güvenliğini tehdit edecek gelişmelere karşı müdahale hakkını veriyor. Asker gönderme hakkını veriyor.Bu da yine uluslararası sözleşmeler ve BM kararları çerçevesinde geçtiğimiz yıl 1 yıllığına uzun yıllardan beri bu yenileniyor, bu kez de 30 ekimden geçerli olmak üzere tekrar yenilenmiş olacak."

Yapsın referandum...
 // mustafa
Eğer barzani bağımsızlığını ilan edecekse... bize katılmak için etsin. anlaşmalarını yapalım...
Eğe anlaşmaya uymazsa fethedelim.
Eğer anlaşmaya yanaşmaz ise gene fethedelim....
23 Eylül 2017 Cumartesi 07:23
CHP boşuna evet demez.dikkatli olun emi.
 // hursit dilaver
ayrıca CHP de evet diyecek.demek devletimizi kuran parti
,yani M.kemalin,laikliğimizin ödün vermez partisi de EVET DİYECEĞİNE GÖRE,KARADA ÖLÜM YOK BİZE DİYE DÜŞÜNEN AKPli varsa,şaşarım akıllarına.yarın toplantıda eski CHPyi göreceksiniz. unutmayın emi.evet der belki ama,o eveti burnunuzdan fitil fitil getirir. enisi,deniz yüceli,hdp başkanlarını,cumhuriyet yazarlarını çıkar evet diyeyim pazarlığı başlar.mecliste kavga çıkmıyacağından emin misiniz.fındikçiları,şeftalicileri de oraya toplarlar da kapıdan almazlarsa olay çıkartır birileri.CHPyi ÖYLE ÇANTADA KEKLİK SANMAYIN. BAKIN BAKALIM PANDİSPANYA, ALMANYA,İNGİLTERENİN GÖRÜŞÜ NE. CHP İLE FARKI VAR MI.oralardan selam geldi mi.....
22 Eylül 2017 Cuma 16:52
CHP nin evetinde bir şey aramamak saflıktır.
 // hursit dilaver
dikkat etmek lazım. CHP buna hevesle evet dediğine göre bir alman ve amerikan oyunu vardır. türkiye oralara girerse HAŞDİ ŞABİ, NUSAYRİ, Şİİ TÜRKMENLERLE SAVAŞACAK, BARZANİ İLE DEĞİL. bunu unutmayın. bu da tam ABDnin iranla türkiyeyi kapıştıralım niyetinin oluşmasıdır.TÜRKİYEYİ SAVAŞA SOKAMADI, AMA BARZANİYE GAZ VERİP BU İŞİ BAŞARACAK SANKİ. CHP BUNA EVET DEDİ İSE ÇOOK ÇOOK DİKKATLİ OLMAK LAZIM. ortadoğuya giremeyen almanlar bu sayede girerler.SADDAMIN KUVEYTİ,NE BENZEMESİN..bundan da CHP karlı çıkar.NE İŞİMİZ VAR SURİYEDE DİYEN AKLI, NASIL EVET DİYOR YAHU..batı sünni -şii savaşı istiyordu. galiba başaracaklar.irana da PKKya da haşdi şabiye de silah yıgacaklar.bize de vermeyecekler....
22 Eylül 2017 Cuma 15:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler