YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım'dan ABD'ye eleştiri
Yıldırım'dan ABD'ye eleştiri
20 Ekim 2017 14:33
Yıldırım, DAEŞ'ten kurtarılan Rakka'da Öcalan posteri açılması konusu üzerinden ABD'yi eleştirdi.

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yıldırım'a DEAŞ'tan kurtarılan Rakka'daki Öcalan posterleri de soruldu. YPG ve PYD terör örgütleriyle işbirliği yaptığı gerekçesiyle ABD'yi eleştiren Yıldırım, "Müttefikimiz olan ABD'ye hep söyledik, bir terör örgütüyle başka örgütü yok etmek için işbirliği yapmak ne kadar hazin bir sonuca götürdüğünü son fotoğraf ortaya koydu" diye konuştu.
Yıldırım şöyle devam etti:

 "(Rakka'da terör örgütü PKK elebaşı Öcalan'ın posterinin açılması) Bu görüntüler, büyük bir talihsizliktir. Bugüne kadar müttefikimiz olan ABD'ye hep söyledik; bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için iş birliği yapmanın ne kadar hazin bir sonuca götürdüğünü bu son fotoğraf ortaya koymuştur. ABD, YPG ve PYD'nin terör örgütü olduğunu anlamak için daha neyi görmek istiyorlar, bunu merak ediyoruz  Bu fotoğrafın, PKK teröristbaşının fotoğrafının orada sergileniyor olması, açıkçası Amerika-Türkiye müttefik ilişkisine de en büyük zararı vermektedir." 

"Türkiye ve Suriye'nin geleceğini tehlikeye atıyor"
"ABD, YPG ve PYD'nin terör örgütü olduğunu anlamak için neyi görmek istiyorlar? PKK terörist başının fotoğrafının orada sergileniyor olması açıkçası ABD-Türkiye müttefik ilişkisinin de en büyük zararı vermektedir. Bu davranışıyla ABD, terörle işbirlği yapmakla kalmıyor aynı zamanda Türkiye ve Suriye'nin geleceğini tehlikeye atıyor."

Gazetecilerde gelen bir diğer istifa sorusuna ise, "Arkadaşlarımız gereğini yapacaklardır, buna inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.
ABD İLE VİZE KRİZİ
ABD ile görüşmeleri devam eden vize krizine de değinen Yıldırım, "Dışişleri yetkilileri karşılıklı değerlendiriyor, umut ederim konu suhuletle çözüme kavuşur" şeklinde konuştu.

Etiketler: , ,
nezaman uyanacağız
 // tuncay kahveci
amerikanın tavrı niyeti belli amerikan şeytanı pkk nın öcalan köpeğinin terörist olduğunu biliyor bunu bile bile bize karşı yapıyor.peki biz hala niye uyanamıyoruz uyanmakmı istemiyoruz.incirlik derhal amerikaya kapatılsın diyoruz biz oy verdiğimiz partimizin yöneticilerinden bir vatandaş olarak incirlik kapatılsın ayasofya ibadete açılsın diyoruz ya....
20 Ekim 2017 Cuma 15:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler