YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Yeniden tarih sahnesine çıkmaktır fetih!
Başbakan Binali Yıldırım, Fetih'in yeniden doğrularak tarih sahnesine çıkmak olduğunu ifade ederek, "Şimdi yeniden fetih ruhuyla ayağa kalkmanın zamanıdır" dedi.
Yıldırım: Yeniden tarih sahnesine çıkmaktır fetih!
29 Mayıs 2016 / 18:26 Güncelleme: 29 Mayıs 2016 / 19:56

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul'un fethinin 563. yıldönümü sebebiyle düzenlenen etkinlikte konuştu. 

İşte Binali Yıldırım'ın açıklamalarıdan satır başları:

ŞİMDİ FETİH RUHUYLA AYAĞA KALKMA ZAMANI

Şimdi yeniden fetih ruhuyla ayağa kalkmanın zamanıdır. Öyle değil mi? İstanbul, dünya lideri, memleket sevdalısı, cumhurun başı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile kenetlenerek, bir ve bütün olarak tarih yazmanın zamanıdır.

YENİDEN TARİH SAHNESİNE ÇIKMAKTIR FETİH

Fetih demek; bu necip millete hizmet etmek demektir, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yapmaktır, Osman Gazi Köprüsü'nü yapmak, iki kıtayı birbiriyle birleştirmek demektir, diriliş ateşini tutuşturmak, geleceğe umutla, kararlılıkla yürümektir. Miskinlik örtüsünden sıyrılmak, doğrularak yeniden tarih sahnesine çıkmaktır fetih.

HER MAZLUMUN DUALARINDA YER ALMA ZAMANI

Şimdi bizi tökezletmek isteyen, birliğimize, kardeşliğimize kastedenlere karşı dimdik durmanın zamanıdır. Değil mi kardeşlerim  Yeniden fetih ruhu ile şahlanmanın, hizmeti ülkenin her köşesine götürmenin zamanıdır.

Yıkmanın değil yapmanın, inşa etmenin, imar etmenin zamanıdır. Sınırlarımızı aşarak, her mazlumun avuç dolusu dualarında yer alma zamanıdır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler