YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Türkiye'ye başkanlık sistemini getireceğiz
Başbakan Binali Yıldırım, "Yeni anayasayı da yapacağız, başkanlık sistemini de bu ülkeye, Türkiye'ye getireceğiz." dedi.
Yıldırım: Türkiye'ye başkanlık sistemini getireceğiz
02 Haziran 2016 / 09:40 Güncelleme: 02 Haziran 2016 / 10:16

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nde, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Yeni anayasayı da yapacağız, başkanlık sistemini de bu ülkeye, Türkiye'ye getireceğiz." dedi.

ANAYASA NE SÖYLERSE SÖYLESİN...

21-22 milyon vatandaşın önüne gidip, onlardan destek isteyen cumhurbaşkanı 'Ben bir işe karışmam' diyebilir mi  Siyasette böyle bir şey var mı?  Anayasa ne söylerse söylesin, Cumhurbaşkanımızın fiili olarak siyasi sorumluluğu doğmuştur.

Anayasa, darbe anayasasıdır. Fiili durumla Anayasanın şu anda birbiriyle uyumlu hale getirilmesi gerekir. AK Parti'nin, AK Parti'ye gönül veren milyonların önündeki en önemli görev budur.

78 MİLYONU KAPSAYACAK BİR ANAYASA TEKLİFİ GETİRECEĞİZ

İstiyoruz ki yeni anayasa rakiplerimizin de bir katkısı olsun. Biz bunu istiyoruz. Onun için defalarca çağrı yaptık. 

Hatta vekil hesabını da bıraktık, herkes söyleyeceğini söylesin... Ama günün sonunda baktık ki bunların niyeti başka. Daha fazla beklemek bu millete haksızlık olur. AK Parti olarak 78 milyonun bir ferdini bile dışarıda bırakmayacak bir anayasa teklifini getireceğiz. 

Ondan sonra karar Meclis'indir. İnanıyorum ki bu Meclis savaş şartlarında bile bugünkünden daha güzel anayasasını yapan bu Meclis tarihi sorumluluğu en iyi şekilde yapacaktır. 

Diyelim ki olmadı, adres yine millettir. Her zaman siyasetin çözüm üretemediği yerde çare millettir, sandıktır. Milletin 'Biz sizi seçtik niye zırt pırt geliyorsunuz' da dememesi lazım. Mecbur kalmadıkça milletin önüne sorun götürmemek lazım. 

MİLLET NEYSE SEN DE O OLACAKSIN

Vatandaşa hizmet yapmazsan vatandaş dersini verir. AK Parti'nin bugünlere gelmesinin arkasındaki en önemli şey 'Millet ne derse onu yaparım' demesidir. Milletin derdini sormayanın artık bu ülkenin idaresinde yeri yok. Demokrasi milleti kendisine benzetmek değil, millet neyse sen de o olacaksın. 

İZMİRLİ HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bir partinin sözcüsü 'Başbakanı İzmir çıkarmadı, seçilmedi atanamadı' diyor. Anamuhalefet lideri 'İzmir başbakan çıkaracak' diyordu. İzmirli hemşehrilerime teşekkür ediyorum... İzmir beni niye belediye başkanı yapmadı, İzmirliler uzak görüşlü de onun için.

Muhalefet şunu bilmeli, istediğini söyleyen istemediğini de işitir. Buna katlanacaklar. 

Siz hükümet programı okunurken Meclis'te olmayacaksınız da nerede olacaksınız?

TERÖR BELASINDAN TÜRKİYE'Yİ KURTARACAĞIZ

Bunların Kürtler ile ilgili bir sorunu yok. Bu beladan Türkiye'yi kurtaracağız. Şu anda her türlü tahribatı yapıyorlar. 

Mücadelemiz devam edecek. Arkasında kimlerin olduğunu da biliyoruz. Günü gelince bunların sırtını sıvazlayanlar bu yüce milletin yüzüne bakamayacaklar. Bize soruyorlar, 'Operasyonlar ne zaman bitecek' diye. 3 şartı var. 

Birincisi PKK ne zaman silahlarını bırakır, sivil vatandaşlarımızı rahatsız etmezse... İki güvenlik kuvvetlerimize silah doğrultmazsa... 

Üç vatandaşlarımız rahatça seyahat edinceye kadar hiçbir güvenlik problemi yaşamayıncaya kadar, kardeşlik sağlanıncaya kadar bu operasyonlar devam edecek. Bu terör grupları silahlarını gömerek cumhurbaşkanımızın da dediği gibi üzerine beton atıncaya kadar bu operasyonlarımız devam edecek. 

GEREKSİZ KAYNAK KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Bu hükümetin önemli işlerinden biri de maliyetleri, masrafları azaltmak, orta ve uzun vadede gelirleri artırmak. Gereksiz kaynak kullanımının önüne geçeceğiz. Verimsiz yatırımlara değil, daha verimli yatırımlara öncelik vereceğiz. Kamu başta olmak üzere israfın önlenmesi için her türlü tedbiri alacağız.

ALMANYA DOSTLUK TESTİNDEN GEÇİYOR

Gerçek bir dostluk testinden geçiyor Almanya. Bu, aslında bizim sorunumuz da değil, Almanya'nın da sorunu. Bizim vatandaşımız, Türk kökenli 3,5 milyon seçmeni var.

Alman ekonomisine 40 milyar avro katkı sağlayan, 400 bin iş yeri sahibi olan, milyonlarca insana aş, ekmek sağlayan bu kadar büyük bir topluluğu hayal kırıklığına uğratmaya Alman dostlarımızın hakkı yok diye düşünüyorum.

1
 // 1
İnşallah Allah ın izniyle...
02 Haziran 2016 16:36
BAŞKANLIĞI İSTERÜK
 // ismail emre
Başkanlığı destekliyorum istemezük diyenlere inat isterük......
02 Haziran 2016 Perşembe 12:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler