YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Türkiye'de fiilen başkanlık sistemine geçildi
Başbakan Binali Yıldırım, muhalefete yeni anayasa çalışmalarına destek olmaya davet ederek, "Fiilen başkanlık sistemine geçilmiştir Türkiye'de, yapılacak şey Anayasa ile fiili durumu uygun hale getirmektir" dedi.
Yıldırım: Türkiye'de fiilen başkanlık sistemine geçildi
22 Haziran 2016 / 21:07 Güncelleme: 22 Haziran 2016 / 21:43

Başbakan Binali Yıldırım, milletvekilleriyle iftar programında konuştu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başlarıi:

GELİN TÜRKİYE'Yİ BU ANAYASA'DAN KURTARALIM

Muhalefet partilerine çağrımız şudur: Gelin Türkiye'yi bu anayasadan kurtaralım ve sistem sorununa da çözüm bulalım. Şimdi vatandaş seçmiş, 21.5 milyon vatandaş oy vermiş Cumhurbaşkanı'na, diyeceksiniz ki Cumhurbaşkanı karışmasın, var mı öyle yağma?

BAŞKANLIK SİSTEMİNE FİİLEN GEÇİLDİ

Fiilen başkanlık sistemine geçilmiştir Türkiye'de, yapılacak şey Anayasa ile fiili durumu uygun hale getirmektir. Eninde sonunda bu olacaktır. 

AMERİKAN SİSTEMİNE DE VARIZ

Kılıçdaroğlu, Amerikan sistemini ilkokul çocuğu bile biliyor. Sen orada burada gider memleketi şikayet edersen tabii ki bu konulardan bihaber olursun. Amerikan sistemini beğeniyorsa Kılıçdaroğlu ona da varız. 

Her şey milletin iradesiyle, milletin kararıyla olur. Milletin verdiği bir yetkiyi kullanamazsınız. 

Biz milletin verdiği yetkiyi sonuna kadar kullandık. Elektronik muhtıra getirenlere hemen iade olarak postaladık geri gönderdik. Milletten başka kimseden emir AK Parti almadı, bundan sonra da almaz. 

DOST BİLDİĞİMİZ O ÜLKELER YÜZÜMÜZE BAKAMAYACAK

Biz bu terör işini halledeceğiz, bölgedeki yaraları da saracağız, bölgeleri de birer zenginlik merkezi haline getireceğiz. Ama gün gelecek bu taşeronların sırtını sıvazlayan dost bildiğimiz o ülkeler yüzümüze bakmaya utanacaklar. O hale getireceğiz.

TÜRKİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNDEN DAHA ÖNEMLİ HİÇBİR ŞEY YOKTUR

AB şunu bilmelidir ki, Türkiye'nin toprak bütünlüğünden daha önemli hiçbir şey yoktur. Varsın, olmaz olsun vize muafiyetleri. Biz yıllarca bunun mücadelesini verdik, kendi milletimizin ihtiyaçlarını görmek için yaptık, insanımızın hayat kalitesini arttırmak için yaptık ama bu kadar da uzun boylu değil, kusura bakmasın. 

ÇOCUKLARI ÖLDÜRENLERE GÜL MÜ VERELİM?

Teröristlere çok sert muamele yapıyormuşuz. Yani çocukları yaşlıları öldürenlere gül verelim. 

Akla ziyan bir talep. Vize muafiyeti verecekler diye biz ülkemizin birliğini beraberliğini tehlikeye atan, canlı bombalarla masum insanları infilak ettiren ölüm makinalarına müsamaha mı göstereceğiz? Aklımızla akılları sıra alay etmeye çalışıyorlar. 

AK PARTİ'Yİ İÇERİDEN KARIŞTIRMAK İSTEYENLER ELİ BOŞ DÖNDÜ

AK Parti'yi içeriden karıştırmak isteyenler her dönem eli boş dönmüştür. AK Parti davasının, bu büyük davanın bundan böyle önünde çok daha önemli işler var.

Türkiye bugün önemli sıkıntılarla karşı karşıya. Bir yandan etrafımızda devam eden savaşlar, ve bütün bunların ortasında güven ve istikrarla ayakta duran bir Türkiye var. Ve bölgede sorumluluğumuz çok ağır. 

 

başkanlık
 // mehmet türk
İsraille anlaşma olursa ortada ne Türkiye kalır ne de başkanlık.....bu halk sizi dik durduğunuz için destekliyor...İsrailin kucağına oturmak için değil......
23 Haziran 2016 Perşembe 11:29
 // Hüseyin
Seçim yapıldı Başkan seçildi yüzde 52 oyla itler ürese çakallar çıldırsada Başkan belli işte buda Başkanlık sistemidir. Başkanımız da Şanlı şerefli Hasiyetli Memlek Türkiye sevdalısı Cumhurun Reisi Recep Tayip Erdoğan dır Allah yollarını açık ettsin kazadan şerri belalardan Korusun yar ve de yardımcısı olsun......
23 Haziran 2016 00:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler