YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Terörden kaçmakla güvende olmazsınız
Yıldırım: Terörden kaçmakla güvende olmazsınız
20 Eylül 2016 15:40
Başbakan Binali Yıldırım, bazı fırsatçı çevrelerin, Dünya Posta Kongresi'nin İstanbul'dan başka bir yere alınması için çaba içerisine girdiğini belirterek, "Şunu asla unutmayalım; terörden kaçmakla güvenli olamazsınız" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım 26. Dünya Posta Kongresi'nin açılış töreninde konuştu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

TERÖRÜN DERİNLİKLERİNE İNMEMİZ LAZIM

Mutlaka ve mutlaka, dünyanın çeşitli yerlerinde var olan terörün sebeplerine, derinliklerine inmemiz gerekir. Bir terör örgütü ile mücadele ederken başka terör örgütlerini de doğurmak gibi bir yanlışın içine asla düşmememiz lazım.

BM'NİN RADİKAL KARARLARA İMZA ATMASI GEREKİR

Birleşmiş Milletler bu günlerde genel kurul yapıyor. Birleşmiş Milletler'e düşen en önemli görev, itibarını daha da arttıracak radikal kararlara imza atmaktır.

Bu kararlar, yıllardır devam eden bölgesel anlaşmazlıkların sona erdirilmesi ve bu kararlar verilirken bazı ülkelerin rekabetine güçsüz insanların kurban edilmesine izin verilmemesidir. Ümit ederim ki bir gün Birleşmiş Milletler, kuruluş amacına çok daha uygun olarak bu hizmetleri yapar hale gelecektir.

TERÖRDEN KAÇMAKLA GÜVENDE OLMAZSINIZ

15 Temmuz gecesi ülkemizde bir darbe girişimi oldu. Türk demokrasisine, Türkiye'nin milli iradesine karşı yapılan bu kalkışmayı aziz milletimiz ferasetiyle, basiretiyle, onurlu duruşuyla yenmeyi bilmiş ve Türkiye'nin geleceğini, demokrasisini teminat altına almıştır.

Bu olaydan sonra bazı fırsatçı çevrelerin, 4 yıl önce karar verilen bu organizasyonun (Dünya Posta Kongresi) güvenlik gerekçe gösterilerek İstanbul'dan başka bir yere alınması için çaba içerisine girdiklerini biliyoruz.

Ancak Uluslararası Posta Birliği'nin kararlı tutumu ve PTT yönetiminin haklı mücadelesi sonunda bugün DOHA'da alınan karar aynen gerçek oluyor. Şunu asla unutmayalım; terörden kaçmakla güvenli olamazsınız.

Terörü korkutursanız o zaman güvenli olursunuz. Hep beraber terörden korkmayacağız, terör bizden korkacak, o zaman dünyada da Türkiye'de de her yerde de güvenlik sağlanır.

Kurucu üyelerinden biri olduğumuz Dünya Posta Birliği, 192 ülke temsilcisini bir araya getiren en önemli küresel platformlardan bir tanesidir.

Dünyanın her bir köşesinden, her kıtadan, her milletten posta sektörü temsilcileri bu platformda bir araya gelerek üye ülkelerin uygulayacağı hizmetlere yönelik, işletmelere yönelik kararlar alıyor ve sektörü birlikte şekillendiriyorsunuz.

Burada alacağınız kararlar İstanbul Stratejisi, İstanbul Dünya Posta Stratejisi adıyla 4 yıl boyunca uygulamada olacak. Ve 2020'ye gelirken dünya posta sektörünün nasıl bir görünüm alacağının kararlarını İstanbul'da vereceksiniz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler