YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: "Sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur"
AK Parti Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım: "Sayın Cumhurbaşkanım, söz veriyoruz, sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur" dedi.
Yıldırım: "Sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur"
22 Mayıs 2016 / 13:57 Güncelleme: 22 Mayıs 2016 / 14:41

Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti 2. Olağanüstü Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

İşte Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

SEVDAN SEVDAMIZ, DAVAN DAVAMIZ, YOLUN YOLUMUZDUR

Recep Tayyip Erdoğan bir dava adamıdır, milletin adamıdır, büyük Türkiye'nin yılmaz savunucusudur. Her zaman başımız dik, gururla 'Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşıyım, kader arkadaşıyım, gönül arkadaşıyım' dedik.

Bundan sonra da demeye aynen devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanım, söz veriyoruz, sevdan sevdamız, davan davamız, yolun yolumuzdur.

Recep Tayyip Erdoğan'dan bayrağı devralarak partimizi bugünlere getiren Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. İlk başbakanımız Abdullah Gül'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BAYRAK DEĞİŞİMİ MİLLET YAPILACAK HİZMETLERİN KAPISINI ARALAMAK İÇİN ARAÇTIR

Değerli partililer bilir ki, bayrak değişimi millet yolunda yapılacak hizmetlerin kapısını aralamak için bir araçtır. Liderimizden, teşkilatlarımızdan, görev alan arkadaşlarımızdan bugüne kadar uyum içinde, aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

Bu partinin sadece yöneticisi, milletvekili, teşkilat mensubu değil oy veren seçmeni bile çok büyük fedakarlık göstermektedir. 

Yeri geldi vesayet güçleri karşısında mücadele verdi, yeri geldi ekonomik kıskaca almak isteyenlerin oyununu bozdu, mazlumlar için dünyaya meydan okudu, yeri geldi paralel ihanet çetelerinin saldırılarını göğüsledi.

AK PARTİLİ OLMAK...

AK Parti, demokrasiyi yeter söz milletindir diye özetleyen Adnan Menderes'ten, merhum Necmettin Erbakan'dan, merhum Turgut Özal'dan demokrasiyi taçlandıran bir partidir.

AK Partili olmak yaratandan ötürü yaratılanı sevmektir. Haksızlığın karşısında demir yumruk gibi mazlumlara karşı şefkat eli olmaktır. Vatanıyla, milletiyle, bayrağıyla gurur duymaktır. 

AK PARTİ BU ÜLKEDE SAYISIZ DESTANLAR YAZDI

AK Parti bu ülkede, Türkiye'de sayısız destanlar yazdı, Allah'ın izniyle de yazmaya devam edecektir. Bizim sevdamız Türkiye sevdasıdır, halka hizmet Hakka hizmet inancıyla yolumuza devam etmeye var mısınız? 

AK Parti demek, bölünmüş yol demek, AK Parti demek havayolunu halkın yolu yapmak demek, AK Parti demek sağlıkta dönüşüm demek, AK Parti demek sosyal devlet ilkelerinin eksiz yerine getirmek demek.

EKMEĞİMİZİ BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYİZ 

Ülkemizin, insanımızın 40 yıldan beri canını yakan terör öncelikli sorunumuz olmaya devam edecek. Biz aydınlık yarınlar dedikçe, onlar karanlıktan medet umuyor. Biz Türkiye'yi yeniden imar ediyor, birileri ise ülkemizi bölmeye çalışıyor. 

Yolları böleriz ama bu ülkeyi asla böldürtmeyiz. Ekmeğimizi böleriz Türkiye'yi böldürmeyiz. Mesele memleket meselesidir. Terörle mücadele konusunda kararlılık aynı şekilde devam edecek. 

TERÖR OPERASYONLARI ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Buradan milletime ilan ediyorum, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, huzuru sağlanana kadar bu operasyonlar aynen devam edecek.

Vatandaşlarımıza, sivillere, güvenlik güçlerine yönelik saldırılar sona erinceye kadar bu operasyonlar devam edecek. Eli kanlı PKK terör örgütü silahlı eylemlerini sona erdirene kadar, sona erene kadar bu operasyonlar aralıksız devam edecek.

BU ÜLKEDE HAİNLERE ASLA YER OLMAYACAK

Paralel yapılanmalara, bölücü çetelere asla ve asla prim vermeyeceğiz. Bu ülkede hainlere asla yer olmayacak. Şunu herkes iyi bilsin ki Türkiye'de tek devlet vardır, o da Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Hiç kimsenin devletle bilek güreşine girmesine asla ve asla müsaade etmeyeceğiz.

CUMHURBAŞKANIMIZA 'SORUMSUZDUR' DESENİZ DE...

Cumhurbaşkanımız milyonlarca vatandaşımızın oyunu almış ve onların siyasi sorumluluğunu taşıyor. Siz her ne kadar Cumhurbaşkanımıza 'Sorumsuzdur' deseniz de Cumhurbaşkanımız Türkiye ve millet sevdalısıdır.

Onun sorumluluğu milletin dertleridir, sorunlarıdır, milletin sevdasıdır. Onun için bugün yapmamız gereken en önemli iş, fiili durumu yasal hale getirmek ve bu kafa karışıklığını sona erdirmektir. Bunun yolu da yeni bir anayasadır, yeni anayasada başkanlık sistemidir.

Ayrıntılar geliyor...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler