YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Şer odaklarının bütün yuvaları yıkılacak!
Başbakan Binali Yıldırım, terörün şehirlerdeki varlığının sona erdiğini, operasyonların kırsalda da aynı şekilde devam edeceğini belirterek, "Şer odaklarının bütün yuvaları yıkılacak" dedi.
Yıldırım: Şer odaklarının bütün yuvaları yıkılacak!
13 Temmuz 2016 / 10:10 Güncelleme: 13 Temmuz 2016 / 10:43

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti 110. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ŞEHİRDEKİ VARLIĞI SONA ERDİ!

Terör örgütünün şehirlerdeki varlığı sona erdirilmiştir. Şimdi şehirler dışında, kırsal alanda da aynı şekilde tek bir terör hadisesi olmayıncaya kadar bütün güvenlik güçlerimiz didik didik her deliği, her köşeyi arayacak, milleti rahatsız eden, can ve mal güvenliğini tehdit eden bu şer odaklarının bütün yuvalarını yıkacak. Bunda kararlılığımız tamdır.

AY YILDIZLI BAYRAĞI CUDİ'DE DALGALANDIRIN

Siyasi rakiplerimize çağrım var; madem Türkiye'nin milletiyle bölünmez bütünlüğünü, sınırlarının değişmezliğini her fırsatta anlatıyorsunuz, peki Doğu'da ve Güneydoğu'da Türkiye'yi bir ve beraber tutmak sadece AK Parti'nin işi mi  Sizin siyaset alanınız Ankara'nın batısı mı?

Her şey müsait, güvenlik şartları yerinde, huzur, kardeşlik var, artık gelin teşkilatlarınızı kurun, Türkiye'nin kardeşliğini, birliğini, beraberliğini siz de orada yüksek sesle haykırın. Bayrağınızı saklamayın, bayrağı artık çıkarın Cudi'nin dağında dalgalandırın, ay yıldızlı bayrağı.

SİZ TERÖRİSTİN CENAZESİNE GİTMEYE DEVAM EDERSENİZ...

Halkın Demokrasi Partisi'nin, (HDP) bir Türkiye partisi olması için, Türk milletinden gerekli onayı alması için dimdik, terörün her türlüsüne açıkça karşı olması lazım. Bunu da milletin huzurunda, milletle paylaşması lazım. Siz onlarca masum insanın hayatına kasteden, kahpece öldüren teröristin cenazesine gitmeye devam ederseniz Türkiye'de, Türk milleti de size hak ettiğiniz cevabı verecektir.

GÜNEYDOĞU'DA SİYASET YAPIN

Türkiye'nin neresine gidersek gidelim AK Parti bayrağını görürsünüz. Şimdi artık diyoruz ki bunun yanına diğer muhalefet parti bayrakları da asılsın. Bu, Türkiye'nin birliğinin, beraberliğinin, ortak geleceğinin en büyük göstergesi olacaktır.

Siyasi partilere, muhalefet partilerine bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız, yeter ki gelin Güneydoğu'da da siyaset yapın. Böylece terörle mücadelemiz daha kolaylaşacak, milletin birliği, beraberliği konusunda çok daha güçlü olacağız.

İÇ TÜZÜĞÜN MUTLAKA DEĞİŞMESİ LAZIM

Mecliste de adalet lazım. Milletin verdiği hakkı, herkesin hakkına razı olarak kullanması lazım. Bu içtüzüğün mutlaka değişmesi lazım. Aksi halde verimsiz bir şekilde Meclis çalışmaları devam ediyor. Bu, sürdürülebilir bir şey değil.

İnşallah bu sefer son bir fırsat bir araya gelecekler, konuşacaklar ve bir ortak zeminde buluşurlar. İster buluşurlar ister buluşmazlar, bizden günah gitti. İsteriz ki buluşsunlar, anlaşsınlar, bunu tercih ederiz ama değilse bile bu hal, hal değildir, sürdürülebilir değildir. Mutlaka bunun normal şartlara gelmesi lazım.

BAHÇELİ'YE TEBRİK

Sayın Bahçeli'yi tebrik ediyorum. Daveti aldı ve bugün gitti savcıya ifadesini veriyor, örnek davranış. Afra tafra yapan, milleti sokağa çağıran diğer muhalefet liderlerine söylüyorum. Hukuktan, Türk adaletinde korkmayın.

Haklıysanız sonunda istediğiniz olacak. Hukuka meydan okuyarak, sokağa davetiye çıkararak ülkeye örnek olamazsınız. İktidar alternatifi olamazsınız. Eğer Türkiye bir hukuk devleti olacaksa, demokrasiyi daha da ileriye götürecekse en önce siz örnek olacaksınız. Gideceksiniz, davet edilen yerde savunmanızı, ifadenizi vereceksiniz. Ondan sonra da sen sağ, ben selamet

1
 // 1
Ya eyvallah Allah razı olsun terör konusunda ciddi ilerleme var.calismalariniz takdir gerektiriyor Başbakanım ancak suriye konusunda bende isterim vatandaş olsunlar ancak misafir kalmaları hem onlar için hem bizim halkımız için daha iyi.vatandas ölurlar ise ortalık karışır.10 sene 20 sene kalsinlar farketmez ama varlıkları tedirgin ederken vatandaşlıkları daha vahim olur......
13 Temmuz 2016 10:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler