YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Şartları taşıyan herkese vatandaşlık verilir
Başbakan Binali Yıldırım, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi konusunda yapılan eleştiriler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, vatandaşlıkla ilgili konunun yerli yersiz tartışıldığını savundu.
Yıldırım: Şartları taşıyan herkese vatandaşlık verilir
13 Temmuz 2016 / 10:31 Güncelleme: 13 Temmuz 2016 / 10:32

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti il başkanları toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Suriyelilere vatandaşlık konusuna da değinen Yıldırım, konunun yerli yersiz tartışıldığını söyledi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın o açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

VATANDAŞLIK KONUSUNU YERLİ YERSİZ TARTIŞIYORLAR

Bu vatandaşlıkla ilgili konuyu maalesef yerli yersiz tartışıyorlar. Bu konuda gereken açıklamalar yapılmasına rağmen bir art niyetin olduğu, kimsenin derdinin Suriyelilerin geleceğinin ne olacağı olmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. 

Vatandaşlık bizim keşfettiğimiz bir şey değil. Yıllardır insanlık tarihinden beri var olan bir şeydir.

Ülkeler vatandaşlığa kabul ederler, vatandaşlıktan çıkarırlar. Bunların kuralları, standartları, şartları vardır. Elbetteki bu şartları sağlayan herkes vatandaşlığa alınır. 

Ancak belirli suçlara karışmış, terör suçuna karışmış veya başka şekilde kanun dışı işlemleri olanların asla ve asla vatandaşlığa alınması söz konusu olmaz.

SURİYELİLERİN YARDIMINA İNANCIMIZIN GEREĞİ KOŞTUK

Vatansız, evsiz, barksız kalmış, sığınacak bir güvenli liman arayan, ölümden kaçan onurlu, şerefli insanlara dönük maalesef bu merhametsizce suçlamalar, ifadeler Türk milletinin ne genlerinde ne de geleneğinde vardır. 

Biz eğer Suriyeliler başta olmak üzere bütün zorda kalmışların imdadına koştuysak, koşuyorsak, bunu insanlığımızın, inancımızın bir gereği olarak yapıyoruz.

DOSTLUK HALKASINI OLABİLDİĞİNCE GENİŞLETECEĞİZ

Bizim gönlümüz ganidir. Bu memleketin aşını, ekmeğini nasıl bölüştüysek, ekmeğini büyütmek için gerekirse nüfusumuzu da artıracağız, vatandaşlarımızın sayısını da artıracağız. Dostluk halkasını olabildiğince genişleteceğiz.

Hedefimiz budur. İçeride ve dışarıda dostluk çemberini genişleteceğiz. Dışarıda bunu yapmaya başladık. İsrail ve Rusya ile ilişkilerimizi normale döndürdük. Ama eminim ki Suriye ile de biz normal ilişkilere döneceğiz.

Buna ihtiyacımız var. Terörle mücadelenin başarısı için Suriye ve Irak'ın istikrara kavuşması gerekiyor.

 // Mustafa
Halkın devlet davranışını anlayabilmesi için devletin bütün istihbaratı ve imkan kaynaklarının bilinmesi gerekir. Böyle bir şeyin imkanı yok. Bu durumda seçimlerde halkın bireysel menfaati yerine devlet ve millet menfaatine göre oy kullanması gerekir. 7 haziran insanların bireysel menfaat üzere yaptığı bir hata idi. Aynı zamanda sistemden kaynaklanan bir darboğaz oyunu oldu....
13 Temmuz 2016 13:13
.....
 // Adıyaman'lı Akın
Halkı dinleyin yoksa 7 Hazirandan daha kötü olursunuz...
13 Temmuz 2016 11:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler