YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: PKK en alçak, en katil terör örgütüdür
Başbakan Binali Yıldırım, "Diyarbakır'dan güçlü bir ses PKK en alçak, en katil terör örgütüdür. Bunların sonu yakındır. Çocuklarımızı asla ve asla bunlar daha dağa çıkaramayacaklar" dedi.
Yıldırım: PKK en alçak, en katil terör örgütüdür
04 Eylül 2016 / 14:16 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 10:11

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır'da toplu temel atma töreninde halka hitap etti. Yıldırım, Selahattin Demirtaş'ın Almanya'daki 'PKK'yı terör örgütü olarak görmüyoruz açıklamalarına tepki göstererek, "Diyarbakır'dan güçlü bir ses PKK en alçak, en katil terör örgütüdür. Bunların sonu yakındır" ifadelerini kullandı.

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından başlıklar:

PKK EN ALÇAK, EN KATİL TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

HDP'nin eşbaşkanı Almanya'dan sesleniyor, ne diyor biliyor musunuz? PKK terör örgütü değildir. Peki PKK terör örgütü değilse, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yi kim katletti? 

Tanışık köyünde 16 kardeşimizi kim katletti. Diyarbakır'da bomba patlatarak 5 tane masum vatandaşı arabanın içinde kim yaktı? Diyarbakır'da önceki dönem milletvekilimizin fidan gibi evladını kim katletti? 

Diyarbakır'dan güçlü bir ses PKK en alçak, en katil terör örgütüdür. Bunların sonu yakındır. Çocuklarımızı asla ve asla bunlar daha dağa çıkaramayacaklar. Daha çok yatırım yapacağız. 

Çocuklarımıza daha fazla gelecek hazırlayacağız. Bunların kirli amaçlarına erişmesine mani olacağız. Bunun tek şartı ay yıldızlı bayrağımız.

VATANDAŞ SOKAĞA İNERSE KAÇACAK DELİK ARARSINIZ

Diyarbakır'daki 6-7 Ekim olaylarında 53 tane masum kardeşimizi kanına girenin, onların ölümüne sebep olanların kim olduğunu biliyorsunuz. Akılları başlarına gelmemiş, şimdi yine vatandaşları sokağa çağırıyorlar, isyana çağırıyorlar.

Vatandaş sokağa inerse siz kaçacak delik arayacaksınız. 15 Temmuz'da gördünüz, vatandaş sokağa inince ne olduğunu gördünüz. Şimdi siz vatandaşı sokağa çağırıyorusunuz. Diyarbakırlı sokağa iner ama ay yıldızlı bayrağı ile iner.

KARDEŞLİĞİMİZİN EN BÜYÜK DÜŞMANI FETÖ'DÜR, PKK'DIR

Bütün darbecilere, PKK terör örgütüne, DAEŞ'e karşı biz beraberiz, Türkiye'yi böldürtmeyiz dediniz, sağolun varolun. Milli iradeye hep birlikte destek çıktık. FETÖ toplumsal barışı kendince yokedeceğini zannetti. 

Polisin askerin bürokrasinin her tarafında mikrop gibi sızdı. Militanlarıyla nifak sokmaya çalıştı. Şimdi görüyoruz ki kardeşliğimizin en büyük düşmanı PKK'dır, FETÖ'dür. 

PKK'nın en büyük destekçisi FETÖ terör örgütüdür. Kürtleri ve Türkleri birbirine katıp çatışma çıkarmaktır amaçları. Ama milletimize bu kardeşlik için teşekkür ediyorum. 

FETÖ militanları Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kalkınması için attığımız adımlarının önüne çıkamayacak.

FETÖ PKK'NIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR

15 Temmuz FETÖ kanlı darbe girişimini bastıran bu millet şunu iyi gördü FETÖ, PKK'nın değirmenine su taşıyor.  PKK'da FETÖ'ye. Bunların akıl hocası aynıdır. Biri Pensilvanya'dan diğeri Kandil'den emir alıyor. Diyarbakır izin verir mi? Halkı isyana davet edenlere de Diyarbakır gereken cevabı verdi. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Siz sadece beynini Pensilvanya'daki terör başına teslim edenlere değil, Kandil'dekine de karşı durdunuz.

15 TEMMUZ'DA GÜÇLÜ BİR İRADE ORTAYA KOYDUNUZ

Darbecilere göğsüyle siper olan, türkiye'nin geleceğini kurtaran siz değerli vatandaşlarımıza ruhumuzu açıyoruz. Mardin kapı ruhu, Urfa kapı ruhu, Yenikapı ile buluşuyor, kucaklaşıyor. Biz sizinle gurur duyuyoruz Diyarbakır İstasyon Meydanı, İstanbul Taksim Meydanı, Ankara Kızılay Meydanı, İzmir Konak Meydanı ile Van, Şanlıurfa, Trabzon meydanlarıyla omuz omuza kenetlendi.

Kardeşliğimize birliğimize beraberliğimize sahip çıktınız. 15 Temmuz'da güçlü bir irade ortaya koydunuz. Ay yıldızlı bayrağımıza, halkın seçtiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız.

DİYARBAKIR'I İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Diyarbakır'ı inşa etmeye devam edeceğiz. Az önce Cahit Sıtkı Tarancı Spor Salonu'nda Diyarbakır'ın da içinde olduğu 23 ilimizi kapsayan yatırım ve destek projesini başlattık. Yılda bu projeyle 23 vilayetimizde 200 bin insanımıza iş, aş verecek, fabrikalar yapacağız. 4 yılda 23 vilayetimize 62 katrilyon yatırım yapacağız. Değil mi ki Diyarbakır bayrağına sahip çıktı, bölücülere fırsat vermediniz, sağolun varolun.

KIBLEMİZ BİR, BİZ DÜNYA AHİRET KARDEŞİZ

Bizim tek bir sorunumuz var o da sizin huzurunuzu sağlamak. Peygamberler Şehri Diyarbakır'ın Peygamber sevgisini biliyoruz.

Peygamberimiz nasıl ayrımcılığı reddettiyse biz de reddiyoruz. Biz de diyoruz ki ölümüne kadar kardeşlik. Tarih boyunca hiçbir güç bizi birbirimizden ayırmadı. Biz sizinle gurur duyuyoruz. Kıblemiz bir, biz dünya ahiret kardeşiz.

Önceliğimiz adalettir, önceliğimiz insandır. Canınız, malınız, güvenliğiniz bizim nezdimizdedir. Yenikapı ruhunu diri tutacağız. Kardeşliğimizi daha da geliştireceğiz. 15 Temmuz'da olduğu gibi birbirimize sıkıca sarılacağız, kardeş olacağız, birlikte millet olacağız, birlikte Türkiye olacağız.

Türkiye 780 bin kilometrekaresiyle var gücümüzle çalışacağız. Yolları böleceğiz, Türkiye'yi hayatları birleştireceğiz. Yolları böleriz ama Türkiye'nin bölünmezliğine asla izin vermeyiz.

KÜRTLERİN PKK SORUNU VAR

Yatırım programını açıkladık, siz beni dinlemediniz herhalde. 200 bin iş, yeni fabrika, yeni işyeri açacağız. 4 yılda 62 milyar yatırım yapacağız bölgede. Ancak terör örgütünün kökünü kazımamız lazım. Yatırımcı geliyor, fakat fabrikası yakılıyor, iş makinaları yakılıyor, çekip gidiyor. Kim kaybediyor, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Van, Hakkari, Kars kaybediyor.

Benim Türk Kürt Arap kardeşim kaybediyor. Bölücü terör örgütü PKK ne diyor, biz Kürtlerin sorunu için mücadele ediyoruz. Öyle mi? PKK terör örgütünün Kürt sorunu yok, Kürtlerin PKK sorunu var. Bu sorunu da el birliğiyle ortadan kaldıracağız. Geleceğimizi terör örgütünün karartmasına izin vermeyeceğiz.

SİLVAN BARAJI YAPILACAK, TOPRAKLAR SUYLA BULUŞACAK

Değerli kardeşlerim 100 gün geçti, 65. Hükümet'in işbaşından sonra. Bu Diyarbakır'a 100 günde 3. gelişim. Yine geleceğim. Her gelişimizde önemli müjdelerle geliyoruz. İlk kez geldiğimizde, Tanışık Köyü'nde katledilen vatandaşlarımızın acısını paylaşmaya geldik. 22 Mayıs'ta Cumhurbaşkanımızla beraber tekrar geldik.

116 tane yeni tesisin açılışını Diyarbakır'da gerçekleştirdik. 14 yılda yaptığımız yatırımların tutarı tam 26 milyar lira. Silvan Barajı'nı yapacağız. Terör örgütü ne yaparsa yapsın, Silvan Barajı yapılacak, topraklar suyla buluşacak. Bugün yine Diyarbakır'a elimiz boş gelmedik.

 

1
 // 1
Bu ülkede OHAL Var. .....
04 Eylül 2016 21:00
 // 02
Başbakan az bile söylemiş ....
04 Eylül 2016 18:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler