YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Ölümden daha büyük ölümler var onlar için
Başbakan Binali Yıldırım, "Kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. İdam bir sefer ölümdür ama ölümden daha büyük ölümler var onlar için" ifadelerini kullandı.
Yıldırım:  Ölümden daha büyük ölümler var onlar için
16 Ağustos 2016 / 11:35 Güncelleme: 16 Ağustos 2016 / 12:41

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu. Yıldırım, FETÖ ile mücadele ve darbeci hainlere verilecek cezalar hakkında değerlendirmelerde bulunarak,  "İdam bir sefer ölümdür ama ölümden daha büyük ölümler var onlar için" dedi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

KÜRT VATANDAŞLARIMIZIN PKK GİBİ BİR SORUNU VAR

PKK'nın Kürt sorunu diye bir sorunu yok, olsa olsa Kürt vatandaşlarımızın PKK gibi bir sorunu var. Bizim görevimiz de bu sorunu ortadan kaldırmak, yani bu eli kanlı terör örgütünü aramızdan uzaklaştırmak.

FETÖ GELECEK HESAP VERECEK!

Hesap sorulacak; FETÖ gelecek hesap verecek. Şehitlerimizin kanını döken herkesten hesap sorulacak. Hesabı sorarken intikam duygusuyla hareket etmeyeceğiz. Adaletle hesap soracağız. Türk adaleti hesap soracak. İdam bir sefer ölümdür ama ölümden daha büyük ölümler var onlar için. O da tarafsız ve adil yargılamadır.

Hesabı sorarken intikam duygusuyla hareket etmeyeceğiz, Türk adaleti hesap soracak. Kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. İdam bir sefer ölümdür ama ölümden daha büyük ölümler var onlar için.

PLANLARI ERDOĞAN'I HALLETMEKTİ

Gerek 15 Temmuz'dan önce, gerek sonra bu terör örgütleri bir araya gelip plan yaptılar. 15 Temmuz oldu, öncesi her şeyi mükemmel şekilde yaptılarının, dönüşünün olmadığına karar verdiler. Plan Recep Tayyip Erdoğan'ı halletmek, milleti birbirine düşürmek. Daha sonra kurtarıcı gibi gelip, bu kardeş kavgasını sonu gelmez duruma dönüştürmek.

Hesap buydu. 15 Temmuz gecesi, onların hesabının üzerinde bir hesap olduğunu hesap edemediler. 15 Temmuz, milletle onların seçtiği hükümetin ne kadar beraber olduğunu, ne kadar kenetlendiğini bir kez daha dünyaya gösterdi.

DOSTLARIMIZ ŞAŞKIN

15 Temmuz sabahı dostlarımız şaşkın, beklemiyorlardı. Birbirlerini kutlarken bir şaşkınlık. Başladılar, darbeyi kınama yerine, darbecilerin nerede hata yaptıklarını anlatmaya başladılar. Sonunda da bir dahaki sefer darbede başarısız olmamak için '10 altın kural' açıkladılar. 10 değil, 100 bin kuralınız olsa da millet var karşınızda.

MERKEZ BANKASI REZERVLERİ 126 MİLYAR DOLARA ÇIKTI

Geçtiğimiz hafta yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Şehit ve gazilerimizi daha yakından tanımak ve onlar için hazırlanan projeleri değerlendirdik. İhtiyaçlarına göre gerekli düzenlemeleri yaptık.

Çankaya Köşkü'den TİM üyelerini kabul ettik. İşsizliğe dair istatistikler yayınlandı. İşgücüne katılım yüzde 52,5'la rekor düzeye ulaştı. 

Terör gelmiş, darbe girişimi olmuş hiç ama hiç ekonomimiz zerre etkilenmiyor. Ekonomik göstergelerimiz 15 Temmuz öncesinden daha iyi durumda. Merkez Bankamız, asla bir kuruş piyasaya verme ihtiyacında duymadı. 

Merkez Bankası rezervleri 120 milyardan, 126 milyar dolara çıktı. Türkiye'de darbe olacak, ekonomide istikrar bozulacak, Türkiye'den paralar çıkacak diyorlardı ya, hepsi koca yalan. 

Dün Türkiye'ye giren para miktarı çıkandan 1 milyar dolar daha fazla. Yatırım yapılacak ülke hala Türkiye.

İCRAATLER VE EKONOMİK REFORMLAR

Ekonomi canlandırmak için teşvik primleri hazırladık. Çek sistemindeki düzenlemeler, işadamlarına hususi pasaport verilmesi, şirket kuruluş-tasfiye işlemlerinin basitleştirilmesi, damga vergisi gibi maliyetlerinin kaldırılması. 

BES yasalaştı, buna göre, artık vatandaş geleceğe yatırım yapacak ve tasarruflarımızı artıracağız. 10 yıl içinde vatandaş devletin de katkısıyla 90 milyar liralık bir tasarruf sağlayacak. 

Paraya erişimi kolaylaştırmak, yatırımları artırmak için Kalkınma Bankası ve Eximbank'ın sermayesini güçlendiriyoruz. 

Taşınır malların teminatı mümkün olacak. Bu yıllardan beri konuşulurdu ama hayata geçmezdi, nihayet Meclis'e geliyor. Ümit ederim ki en kısa sürede yasalaşır.

Gümrük vergilerinde, kurumlar vergilerinde reformlar yapıyoruz. Türkiye için üretmeye, Türkiye'ye güvenmeye devam edin. Önünüzdeki engelleri tek tek kaldırıyoruz.

EN BÜYÜK GÖREVLERDEN BİRİNİ MEDYA YAPTI

Geçen hafta bütün medya organları temsilcileriyle bir araya geldik. 15 Temmuz gecesi milletimiz yanı sıra en büyük görevlerden birini medya yaptı. 

Demokrasimizin geleceği için canlarını ortaya koydular ve darbecilere direndiler ve Türkiye'nin geleceğinin aydınlanmasında emek gösterdiler. Hepsine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

En büyük teşekkür Gazi Meclis'i aydınlatan milletvekillerimizin. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplatımızı yaptık.

ABD'Lİ BÜYÜKELÇİYİ TAKDİR ETTİM

Dün gazetelerin bir tanesinde, ABD'nin önceki büyükelçilerinden bir tanesi 15 Temmuz darbe girişimi hakkında önemli ifşaatlarda bulunuyor. 'Erdoğan, Avrupa'da, ABD'de sevilmiyor' diyor. Başkalarının söylemediğini açıkça söylediği için takdir ettim adamı.

Ülke isimleri vererek, diyor ki, 'Şu şu ülkeler bizim önümüzde eğiliyorlar, fakat bu Tayyip Erdoğan hiç bizi sallamıyor. Üstelik ne yanlış yaptıysak yüzümüze söylüyor.' Adamlara bak, bunlara yağcılık, yaltaklık yapacaksın o zaman makbul adam olacaksın.

Yanlışlarını söyleyeceksin diktatör olacaksın öyle mi? Hadi oradan, hadi. Bu millet esaret altına girmeyen tek ulustur.

SURİYE'DE, IRAK'TA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Kimseyi de sömürmeyen tek millet vardır, Türk milletidir. Türkiye'de konuşurken, yargılarken geçmişinize bakın. Geçmişinizdeki o yüklerinize bir bakın. Ne kadar insanın kanına girdiğinize bakın. Sonra Türkiye'yi yargılayın.

Türkiye'nin bölgede sorumluluğu var, gereğini yapacağız. Nasıl İsrail ile, nasıl Rusya ile ilişkilerimizi normalleştirdiysek Suriye'de, Irak'ta sorunları çözeceğiz.

İki şartımız var; biri, Türkiye ve Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak. Bunlar, bu düşünceleler bu bölgenin sorunları çözülmez. Bu sorunları en iyi bilen bölge ülkeleridir.

İran, Türkiye bölgeyi en iyi bilen ülkelerdir. Soruna da en iyi çözümü de bu ülkeler getirecektir. ABD, Rusya ve diğer koalisyon güçleri çözüm istiyorsa çözüm mutlaka sağlanacak.

Suriye'nin toprak bütünlüğü korunacak, bütün vatandaşları ülkenin kaderine sahip çıkacak. Türkiye gereken bütün çalışmaları yapıyor. 

İDAM GELMEZ İSE YAŞASIN KÖTÜLER
 // ismail emre
"İdam bir sefer ölümdür ama ölümden daha büyük ölümler var onlar için" dedi. MİLLETİN GAZINI ALMAYA BAŞLADILAR.....

BU ÜLKEDE MÜHEBBET YATIP ÖMRÜ VEFA ETMEYİP HAPİSTE ÖLEN PKK LI MAHKUM GÖSTERİN?????

ARTIK VATAN HAİNİNE KARADA BİLE ÖLÜM YOK İSE YAŞASIN KÖTÜLER BU MİLLETİN ANASINI AĞLATIN VERİLEN MESAJ BUDUR...!!!!!!!!!!!!
...
16 Ağustos 2016 Salı 17:34
APOYU ASMAYAN FETOYU NEDEN ASSIN?
 // ismail emre
Mesele açık idam yasası PKK ve diğer tüm terör örgütlerine uygulanması gündeme gelecek hükümet bu yükü kaldıramaz......

Şu da bir gerçek ki idam edilmeyip cezası bitince serbest kalanlar terör örgütüne tekrar gidiyor bu ülkede kim mühebbet yatmış? KCK lılar serbest bırakılmadılar mı?.......

İdam edilmez iseler kurtulmak için onlara umut vermiş oluyoruz......

AK PARTİ HÜKÜMETİ İKTİDARDA MÜHEBBET Mİ KALACAK NEYİNE GÜVENİYOR?????????????

HAİNE MERHAMET MAZLUMA İHANETTİR....

...
16 Ağustos 2016 Salı 17:03
...
 // Kadir
Türk milletinin kanı yerde kaldı, çokta fifi siyasetçiler için...
16 Ağustos 2016 14:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler