YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Milletle birlikte meydanları vatan hainlerine bırakmadık
Başbakan Binali Yıldırım, "Herkes iyi bilsin ki sessiz devrimlerin partisi AK Parti, milletle birlikte meydanı vatan hainlerine bırakmadı, asla da bırakmayacak" dedi.
Yıldırım: Milletle birlikte meydanları vatan hainlerine bırakmadık
14 Ağustos 2016 / 18:18 Güncelleme: 14 Ağustos 2016 / 19:04

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümü için düzenlenen etkinlikte konuştu. Yıldırım, 

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

79 MİLYONU KUCAKLAYAN BİR SİYASET BENİMSEDİK

Milleti esas alan partimiz kurulduğu günden itibaren her zaman toplumsal merkezi temsil etmiştir. Bütün toplumu, 79 milyonu kucaklayan bir siyaset benimsedik. Siyasete itibar kazandıran AK Parti, hiçbir zaman sorun odaklı olmamış, her zaman ezber bozan uygulamalarıyla Türkiye'nin ufkunu açmıştır.

Geleneğin mirasını koruyarak aile ve toplumun bütünleşmesine önem veren icraatlarıyla, geçmişini inkar etmeden geleceğini inşa eden partinin adı AK Parti'dir.

BİZ MİLLETİN YOLUNA BAŞ KOYDUK

İhanet çetelerine, terör örgütlerine, kısacası milletin yoluna taş koyanlara inat biz milletin yoluna baş koyduk. Allah'ın izniyle bu yoldan bizi kimse çeviremez.

BUGÜN DÜNE GÖRE DAHA GÜÇLÜYÜZ

Bugün düne göre daha güçlüyüz. Bugün, nice nice krizleri, tuzakları, ihanetleri, vesayetleri geride bırakmış bir parti olarak karşınızdayız. Gezi kalkışmasından 17-25 Aralık darbe girişimine, 6-7 Ekim vahşetinden çukur siyasetine kadar birçok hain girişimi başarıyla püskürttük.

Son olarak 15 Temmuz'da milletle birlikte dünyanın en şeytani, en alçak darbe girişimini bertaraf etmiş ve darbecilere diz çöktürmüş bir yönetim kadrosudur AK Parti.

MİLLETLE BİRLİKTE MEYDANI VATAN HAİNLERİNE BIRAKMADIK

Bu ülkenin ve bu milletin birliğine saldırıyorlar, kazanımlarımızı yok etmek, geleceğe emin adımlarla yürüyüşümüzü durdurmak istiyorlar. Herkes iyi bilsin ki sessiz devrimlerin partisi AK Parti, milletle birlikte meydanı vatan hainlerine bırakmadı, asla da bırakmayacak.

Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma kararlılığımızı ve AK Parti'mizin 2023 hedeflerini asla ve asla engelleyemeyecekler. Yapılan saldırılar ve ihanetler, tam aksine azmimizi, kararlılığımızı daha da artıracak.

TERÖRÜ TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ

FETÖ ve bölücü PKK başta olmak üzere terörü Türkiye gündeminden çıkaracağız. Çetelerden temizlenmiş, bağımsız ve tarafsız yargı, iyi işleyen adalet sistemi olmazsa olmazımızdır. Çok daha gelişmiş bir demokrasi ve hukuk devleti olarak yürüyüşümüzü sürdüreceğiz.

GELECEK KUŞAKLAR RAHAT ETSİN DİYE NÖBETE DEVAM

Sorunlarımızı torunlarımıza havale etmeyeceğiz. Gelecek kuşaklar rahat etsin diye uykusuz kalacak, 24 saat her alanda demokrasi nöbetine devam edeceğiz. Darbelerin konuşulmadığı bir Türkiye'yi gelecek nesillere emanet edeceğiz.

HAİN ŞER ODAKLARI KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZDEN ALIKOYAMAYACAKLAR

15 yıllık bu meşakkatli, bir o kadar da başarılarla dolu dönemin sonunda geleceğe daha büyük hedefler, daha büyük bir güvenle yürüyoruz. Hain şer odakları, bizi geleceğe doğru kutlu yürüyüşümüzden alıkoyamadı, asla alıkoyamayacak.

Hain FETÖ örgütü ve bölücü örgütler, küçük dünyalarında debelenip dursunlar. Biz Türkiye olarak, AK Parti olarak bakışlarımızı bir an olsun ufuklardan çevirmeyeceğiz.

1
 // 1
Sizler gibi lider olmasaydı bu Çağrılar yapilmasaydı bu vatanı teslim etmiştik bile...
14 Ağustos 2016 19:13
1
 // 1
Sizler gibi lider olmasaydı bu Çağrılar yapilmasaydı bu vatanı teslim etmiştik bile...
14 Ağustos 2016 19:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler