YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Keçiören metrosunu Çubuk'a kadar uzatıyoruz
Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören metrosunun artık biteceğini, bununla da kalmayıp Çubuk'a kadar 27 kilometre uzatılacağını açıkladı.
Yıldırım: Keçiören metrosunu Çubuk'a kadar uzatıyoruz
31 Ağustos 2016 / 10:53 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 11:32

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören metrosunun test sürüşünün başlaması töreninde konuştu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

BELEDİYE ÜZERİMİZE YIKTI

Bu metro inşaatı yıllar önce başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey metro inşaatlarına başladı. Bir belediye için büyük işler. Bir miktar yaptı. Sonra üzerimize yıktı. O zaman bakandım. Ne yaptık, önce Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıkent'i, şimdi de Keçiören-AKM'yi sene sonu yapalım. Keçiören metrosu bu yıl sonunda bitecek. Yıldırım sözü.

AŞIKLAR BAŞKA SLOGAN BULSUNLAR

Geçenlerde bu istasyonlardan birisini incelemeye geldiğimizde gazetede bir haber gördüm. 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin, sürsün Keçiören Metrosu gibi olsun' diyor. Şimdi bu gençler üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor, ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin. Bittiği gibi şimdi burada da bitmiyor.

KEÇİÖREN METROSUNU ÇUBUK'A KADAR UZATIYORUZ

Buradan 27 km Çubuk'a kadar da uzatıyoruz. AKM'den Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 km daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti, onu da bugün kopardı. 

Bütün bu Keçiören bittiği zaman Ankara'da raylı sistem 64 kilometreye ulaşmış olacak. 

Sn.Gökçek
 // Nezir
Türkiye ve Sn.C.Başkanımız ne zaman biraz daralsa,Gökçek Hızır gibi yetişir.Son seçimde birisi Sn.Erdoğan'ı içerden vurmaya kalktığında,Gökçek buna karşı çıktı.Eğer o bunu yapmasaydı Ak Parti içinden yıpratıp, küçük düşürülmeye çalışılacaktı.Melih bey çok zeki bir insan vaziyeti hemen kavradı ve ortaya çıkıp,tabiri caiz ise jarjörü kendi üstüne boşalttırıp, çok büyük bir işe imza atmıştı. Allah kendisine hayırlı uzun ömürler versin. Erdoğan gibi bin, Gökçek gibisi ise yüz yılda bir gelir....
31 Ağustos 2016 Çarşamba 13:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler