YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: 'İzmir isterse biz hazırız'
Yıldırım: 'İzmir isterse biz hazırız'
08 Şubat 2014 18:52
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında Buca ilçesine geldi.

Seçim çalışmalarına İzmir’in Buca ilçesinde devam eden Yıldırım, Buca ilçesindeki ilk ziyaretine Belediye Başkan Adayı Cemil Şeboy ile birlikte Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nden (BEGOS) başladı. Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Yıldırım, sorunlara ‘Yıldırım’ gibi çözüm olacaklarını, reçetenin kendilerinde olduğunu ifade etti.

BEGOS Müteşebbis Heyet Kurulu Başkanı Remzi Peköz, Yıldırım’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Siz hükümetin en başarılı, en çalışkan bakanıydınız. Her zaman kalbimiz, bölgemiz size açık. Her zaman bekliyoruz” dedi.

BEGOS Yönetim Kurulu Başkanı Timur Yaykıran ise, Buca’da yaşayan vatandaşların ortak sorununun yol olduğunu ve ilgi görmediklerini söyledi. Yıldırım, “Türkiye’nin her yerini yolla donattık, Buca’daki yolları mı yapmayacağız. Her şey yoluna girecek. Buca İngilizcede ‘çukur’ demek.

Tamam öyle de biz Buca çukurlarla dolsun demedik” şeklinde konuştu. İzmir’de uyum problemi olduğunu ifade eden Yıldırım, “Yerel ve merkezi yönetimin ideolojik ayrışma içerisinde olması yanlış bir şey. Şehri kim yönetecekse yönetsin, hamaset ve ideolojik söylemlerle şehri içine kapatmayın. Bu şehrin birçok ilkleri var. Bu noktada olmaması lazım” diye konuştu.

Hükümetin İzmir’e sahip çıkmadığı yönündeki söylemlerin de hiçbir şekilde doğruyu yansıtmadığını ifade eden Yıldırım, “İzmir’in bütçesinin yüzde 92’sini hükümet gönderiyor. Bizden ne istendi de yapmadık? Bunun cevabı verilsin. İzmirliler bu tür söylemlere itibar etmesin. 14 yıl önce İzmir’den ayrılanlar yıllar sonra İzmir’e geldiklerinde ‘bırakıp giderken daha güzeldi, geldik gördük moralimiz bozuldu’ diyorsa bu işte bir iş yapılmamışlık, bir yanlışlık vardır. Bir ayı geçkin süredir sokaklardayız. Sokak bize ‘İzmir değişim istiyor’ diyor. İzmir isterse biz varız ve hazırız” diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler