YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yıldırım hızıyla barajları tamamladık"
"Yıldırım hızıyla barajları tamamladık"
17 Temmuz 2014 12:43
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yıldırım hızıyla barajları tamamladık, 76 şehrin su sıkıntısını çözdük. Bu kuraklıkta çoğu şehir susuz kalacaktı" dedi.

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de AK Parti hükümetleri döneminde hizmet atılımı yapıldığını belirterek, "Bizden önceki koalisyon hükümeti döneminde, benim bakanlığım bünyesindeki DSİ'de 3,5 yılda sadece 9 tesis açılabilmiş. Yani yılda 3 tesis açılmış. Şimdi biz yılda en az 300 tesis açıyoruz" dedi.

Eroğlu, Iğdır Kültür Merkezi'nde yaklaşık 50 yıldır yapılamayan Ünlendi Barajı da dahil olmak üzere 10 tesisin temel atma törenine katıldı.

Burada konuşan Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hizmet için çalıştıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan'ın son 11 yılda önemli hizmetleri hayata geçirdiğini ifade eden Eroğlu, "Şimdi de Cumhurbaşkanı adayımız. Sizlerden de 10 Ağustos'ta tam destek bekliyoruz, tüm Iğdırlı'lardan destek istiyoruz çünkü istikrarın devam için bu şarttır" diye konuştu.

Eroğlu, Türkiye'nin ekonomik anlamda önemli gelişmeler yakaladığını vurgulayarak, bunun siyasi istikrar sayesinde sağlandığını dile getirdi. Geçmiş yıllarda devlet kaynaklarının faize gittiğini kaydeden Eroğlu, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızdan toplanan vergilerin yüzde 86'sı tamamen faiz lobisine gidiyordu, bir şey kalmıyordu. Eskiden çok küçük projeler dahil bekletiliyordu. 1 milyon liralık projeler dahil bekliyordu. Artık öyle değil, milletten aldığımızı millete hizmet olarak veriyoruz. Bizim farkımız budur. Faizler, nerelere indi görüyorsunuz. Yüzde 4,76'ya kadar inmişti faizler."

"Çoğu şehir susuz kalacaktı"

Bakan Eroğlu, bakanlığı bünyesindeki çalışmalar sayesinde birçok şehrin su sıkıntısını çözdüklerini anlattı.

AK Parti hükümeti döneminde yapılan yatırımların, önceki hükümetler döneminde hayal bile edilemeyeceğini vurgulayan Eroğlu, "Bizden önceki koalisyon hükümeti döneminde, benim bakanlığım bünyesindeki DSİ'de 3,5 yılda sadece 9 tesis açılabilmiş. Yani yılda 3 tesis açılmış. Şimdi biz yılda en az 300 tesis açıyoruz. Yıldırım hızıyla barajları tamamladık, 76 şehrin su sıkıntısını çözdük. Bu kuraklıkta çoğu şehir susuz kalacaktı" ifadelerini kullandı.

"Milli Birlik ve Beraberlik Projesi de gerçekten çok iyi ilerliyor" diyen Eroğlu, "Bunun mimarı da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Kendisiyle 20 yıldır birlikte çalışıyorum. Hakikaten vatan millet sevdalısı bir insan. Başbakanımızın büyük projeleri var, vizyon projeleri var. Daha güçlü ve demokratik bir Türkiye için ona desteklerinizi bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan, tesislerin yapımını üstlenen firma yetkilileriyle açılış tarihlerini öne çekmek amacıyla pazarlık yapan Eroğlu, daha sonra protokol üyeleriyle tesislerin temelini attı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler