YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: FETÖ ve PKK darbe öncesi ve sonrası bir araya gelmiş
Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'nün çökertildiği gibi PKK'nın da çökertileceğini ifade ederek, Darbeden önce de bir araya gelmişler, sonra da bir araya gelmişler. Birtakım aralarında işler de kararlaştırmışlar” açıklamasını yaptı.
Yıldırım: FETÖ ve PKK darbe öncesi ve sonrası bir araya gelmiş
18 Ağustos 2016 / 08:40 Güncelleme: 18 Ağustos 2016 / 08:46

Başbakan Binali Yıldırım, TRT ortak yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, PKK'nın da FETÖ gibi çökertileceğini ifade ederek, iki örgütün darbeden önce ve sonra bir araya geldiklerini, bir takım kararlar aldıklarını belirtti.

ÜST AKLIN BİR ELİNDE FETÖ DİĞERİNDE PKK VAR

PKK ve FETÖ’nün aynı güç tarafından Türkiye’ye sorun olarak gönderildiğini söyleyen Yıldırım, “Görüyorsunuz; FETÖ bırakıyor, bölücü terör örgütü vardiyayı devralıyor. 

Terör örgütleri boş durmuyor. Bu üst aklın bir elinde FETÖ, bir elinde bölücü terör örgütü var. 

Biri oynatıyor, diğerini yedeğe alıyor, öbürünü alıyor bunu koyuyor. Bunlar işte sözde ‘Kürtlerin sorunlarını çözeceğiz’ diye yola çıkıyorlar ama Kürtleri öldürüyorlar. 

PKK'NIN 'KÜRT SORUNU' YOK

En büyük zulmü de Kürtlere yapıyorlar. Dolayısıyla PKK'nın, ‘Kürt sorunu’ diye bir sorunu yok. Kürtlerin, Kürt vatandaşlarımızın PKK sorunu var ama bunu da çözeceğiz. Bu terör gruplarını, Kürt vatandaşlarımızla aramızdan çıkaracağız. 

FETÖ İLE PKK DARBE ÖNCESİ VE SONRASI BİR ARAYA GELMİŞ

Ne yaparlarsa yapsınlar, biraz acı çekeceğiz ama işin sonunda bunların da defterini düreceğiz. Bundan milletimiz emin olabilir.

Nasıl FETÖ'yü çökerttiysek bunları da çökerteceğiz. Konuşmalardan, istihbarat raporlarından ortaya çıkıyor. 

Darbeden önce de bir araya gelmişler, sonra da bir araya gelmişler. Birtakım aralarında işler de kararlaştırmışlar” açıklamalarında bulundu.

ACIMASIZCA BAŞKALARINI ŞİKAYET EDİYORLAR

Bu arada herkes birbirini gammazlıyor, ‘O FETÖ'cü, bu bilmem neci, öbürü’ Birbiriyle başka karın ağrısı var, ‘Hazır fırsat da elime geçmiş, bunun defterini düreyim’ diyor. 

Adam acımasızca başka birini şikayet ediyor. Bunları bizim araştırmamız lazım, derinlemesine bakmamız lazım. Gerçekliği var mı, yok mu? Bunun için de alanı sınırladık. 

SINIRLAMA 17 ARALIK SONRASI

Sınırlama ne, 17 Aralık sonrası. Niye 17 Aralık, açık ve ciddi şekilde örgüt devleti tehdit etti, bir operasyona girişti. Onun için 17 Aralık, örgütün ilk defa dişlerini gösterdiği tarih. 

Ondan sonra örgüte bağlantısı olan, örgütle iş birliği içerisinde olan, bu işe dibine kadar batmış, bulaşmış olanların üzerine gidilecek. 

Bank Asya'ya o dönemde, çağrılardan sonra para yatıranlar vesaire veya yine o yapıyla içli dışlı olanlar, derneklerdeki faaliyetlerini sürdürenler, özel şifreli yazılımlar var, burada gruplar halinde yazışıp ne iş yapacakları, hangi adımı atacakları, darbe hazırlıkları vesaire bütün bunların içinde olanlar bu işten sıyrılamayacak, kurtulamayacak. 

PİŞMAN OLAN VATANDAŞLARIMIZIN ENDİŞELENMESİNE GEREK YOK

17 Aralık'tan sonra ‘Kardeşim bu gidişat gidişat değil, ben bu işin içerisinde olamam. 

Bunlar vatanın, milletin hayrı için iş yapmıyorlar. Bunların bir terör yapılanması içerisinde ülkenin geleceğini karartma yönünde zararlı çalışmaları var’ diye pişman olan, vazgeçen vatandaşlarımızın herhangi bir endişeye kapılmasına gerek yok. 

İş adamıysa işine devam etsin, memursa memuriyetine devam etsin, askerse askerliğine devam etsin, hakimse hakimliğine devam etsin, öğretmense öğretmenliğine devam etsin

EEE GELMİŞLER SE GELMİŞLER ➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Bunda gocunacak ne var ki?!? Hen sizler de, darbeci yılanBaşlarıyla, örneğin coBaydın'la, hem darbe öncesi görüşüp, hem de darbe sonrası görüşmeye hazırlananlar değilmisiniz?!? ...
18 Ağustos 2016 Perşembe 13:55
 // Ömer
MüjdeTazminat geliyor. Davalar düşüyor....
18 Ağustos 2016 11:05
 // Ömer
SEÇKINLER APTAL MI TANKLARIN ÖNÜNE YATSIN ...! Onların çık daha mühim ve kutsal vazifeleri vardır. Müslüman kanı dökmeyi devlet politikası haline getirmiş Terörist devlet ile barışmak .. Ya Rab idarecileri akıldan yoksun Halkın güveninden mahrum bırakma......
18 Ağustos 2016 10:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler