YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Devlet, millete değil, kendisine OHAL ilan etti
Başbakan Binali Yıldırım, devletin millete değil, kendisine OHAL ilan ettiğini vurgulayarak, ülkemizin demokrasisine zarar vermeye kalkışan bu mihraklar bir daha ayağa kalkmamak üzere bertaraf edilecektir" dedi.
Yıldırım: Devlet, millete değil, kendisine OHAL ilan etti
21 Temmuz 2016 / 18:00 Güncelleme: 21 Temmuz 2016 / 18:40

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanan olağanüstü hal kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresinin Meclis'te onaylanmasının ardından teşekkür konuşması yaptı.

İşte Yıldırım'ın teşekkür konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Meclisimizde kabul edilen OHAL kararı aslında demokratik düzenimize milli iradeye karşı 15 Temmuz gecesi başlatılan silahlı darbe teşebbüsünün doğurduğu sonuçları ve yaptığı tahribatı ortadan kaldıracak tedbirleri almaya yöneliktir. 

TÜRKİYE DEMOKRASİ DESTANI YAZDIĞINI GÖSTERDİ

15 Temmuz'da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsü ile millet hükümeti ile bütün partileri ile başkomutanı ile bir olmuştur. Darbe bozuntucularını bertaraf etmiştir. 

Bu süreçte çok kurum büyük bir ülke sevgisi ile bu kalkışma hareketine en net şekilde duruş sergilemiştir. Türkiye dünyaya bir demokrasi destanı yazdığını göstermiştir. 

DEVLET KENDİSİNE OHAL İLAN ETMİŞTİR

Devlet millete değil kendisine OHAL ilan etmiştir. Devlet içine yıllardan beri kümelenmiş FETÖ çeteleri bir bir temizlenecek ve ülkemizin demokrasisine zarar vermeye kalkışan bu mihraklar bir daha ayağa kalkmamak üzere bertaraf edilecektir. 

Türkiye'nin en meşru şekilde karşı çıktığı bu işte bile bazı dost bildiğimiz çevrelerden bir takım kafa karıştırıcı haberler geliyor. 

Türk ekonomisi dünyaya açık bir ekonomidir, bu girişim olmasına rağmen pazartesi günü hiçbir kesintiye uğramadan hayat devam etmiş ve bütün ekonomik faaliyetler sağlıklı şekilde yürütülmüştür. 

Türkiye'nin risk primi ile oynama gayretlerini iyi niyetli olmaktan yoksun buluyoruz. Bunlar acele maksatlı verilmiş kararlardır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler