YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Çok bilmişler Erdoğan söyleyince alay ediyorlardı
Başbakan Binali Yıldırım, dünyadaki küresel krizden Türkiye'nin etkilenmediğini belirterek, "Kriz teğet geçecek" dediğinde Sayın Cumhurbaşkanımız'la çok bilmiş bazıları istihza ediyorlardı" dedi.
Yıldırım: Çok bilmişler Erdoğan söyleyince alay ediyorlardı
09 Haziran 2016 / 21:40 Güncelleme: 09 Haziran 2016 / 22:08

Başbakan Binali Yıldırım, ASKON iftar programında konuştu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE KÜRESEL KRİZDEN ETKİLENMEDİ

'Kriz teğet geçecek' dediğinde Sayın Cumhurbaşkanımız'la çok bilmiş bazıları istihza ediyorlardı. 2008'de başlayan kriz dünyada sürüyor. Dünyadaki küresel krizden Türkiye etkilenmedi. Gelişmekte olan ülkeler arasında Türkiye büyümesini kararlıkla sürdürecektir. Güçlü siyasi irade ve istikrar ile 2023 hedeflerine ulaşacağız.

İŞ ADAMLARININ ÖNÜNDEKİ ENGELİ KALDIRACAĞIZ

Hükümet programını Meclis'te sunarken de söylediğim bir laf var; 'Yatırımcının önüne turkuvaz halı sereceğiz.' Türkiye'nin geleceği budur, kalkınmanın, refahın da başka sihirli bir formülü yoktur. Üretim, üretim, üretim, daha fazla üretim, ölçek ekonomisine uygun üretim. Küresel rekabete erişecek her türlü desteği vermenin gayreti içerisinde olacağız.

ÖNCELİĞİMİZ REEL EKONOMİDİR

Birinci önceliğimiz reel ekonomidir. Tabii ki mali disiplini ihmal etmeyeceğiz. Tasarrufu ihmal etmeyeceğiz. Türkiye tasarruf anlamında, maalesef son yıllarda tasarruf oranı azalan bir ülke. 

Dış kaynak Türkiye'ye hala gelmeye devam ediyor ama gelen dış kaynağın daha uzun vadeli, kalıcı, doğrudan yatırımlara yönlendirilmesi, bizim en öncelikli hedefimiz olacak. Kısa vadeli sıcak para, portföy yatırımları bizim üretim için, kalkınma için, istihdam için öncelikli olarak ele aldığımız bir konu değildir.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler