YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Bu büyük milletin yüzüne bakamayacaksınız
Başbakan Binali Yıldırım, Terörü, terör örgütlerini taşeron olarak kullanan ülkelere seslenerek, "Bu büyük milletin yüzüne bakamayacak hale geleceksiniz" dedi.
Yıldırım: Bu büyük milletin yüzüne bakamayacaksınız
18 Haziran 2016 / 21:03 Güncelleme: 18 Haziran 2016 / 22:57

Başbakan Binali Yıldırım, şehit aileleri ve gazilerle iftar programında konuştu.

İşte Bİnali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

BU BÜYÜK MİLLETİN YÜZÜNE BAKAMAYACAKSINIZ

Terörü, terör örgütlerini taşeron olarak kullanan ülkelere de buradan bir mesajım var. Biz bu terörü halledeceğiz ama siz bunlara destek verdiğiniz için bir gün bu büyük milletin yüzüne bakamayacak hale geleceksiniz.

TÜRK MİLLETİNİ BU MUKADDES YOLDAN DÖNDÜREMEYECEKLER

Bu milletin onurlu yürüyüşüne kasteden hiçbir plan Türkiye'yi Türk milletini bu mukaddes yolundan asla döndüremeyecektir. Suç işleyen cinayete ortak olan herkes mutlaka adalet önüne çıkarılacaktır. Çok yönlü olarak yürüttüğümüz çalışmalarla her geçen gün netice alınmaya başlanmıştır.

TÜRKİYE'YE MEYDAN OKUMAYA ÇALIŞANLAR HESABINI VERECEK

Ankara Kızılay'da otobüs bekleyen masum insanları, İstanbul Vezneciler'de dükkanını açmaya başlayan o güzel insanları canlı bombalarla katleden teröristler, hiçbir insani değerin savunucusu olamaz.

Onlar unutmasın ki insanları canlı bomba olarak öldürenlerin cenazesine katılıp adeta Türkiye'ye meydan okumaya çalışanlar da bunun hesabını elbette lime lime, burunlarından gelinceye kadar verecektir.

TERÖR TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKACAKTIR

Şehitlerimizin ruhlarının tam bir huzura kavuşması, bu topraklardan terörün kökünün kazınmasına bağlıdır. Herkes emin olsun, rahat olsun ki terör Türkiye'nin gündeminden çıkacaktır. 32 yıldır bizi meşgul eden bu anlamsız terör belası artık Türkiye'nin gündeminde kalmamalıdır.

TEK VATAN, TEK MİLLET, TEK DEVLET, TEK BAYRAK

Türkiye 78 milyon vatandaşıyla, tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak altında ilelebet yaşamaya devam edecektir. Aziz şehitlerimize buradan söz veriyoruz, 81 vilayetimizle 79 milyon insanımızla daima bir olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız.

Türkiye demokrasiden, hukuktan, birlik ve beraberlikten medeniyet yürüyüşünden asla vazgeçmeyecek. Bu bizim ecdadımıza, şehitlerimize, sizlerin şahsında milletimize olan sözümüzdür.

MEVZUAT TEFERRUATTIR

Şehitler ve onların yakınları gündemde olduğunda mevzuat teferruattır. Asla ve asla mevzuatın arkasına sığınmayacağız, sığınanlara da müsamaha göstermeyeceğiz.

ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRASI ONURUMUZUN GÜVENCESİ

Herkes sunu bimelidir ki 79 milyon vatandaşıyla her türlü ihaneti şiddeti, terörü bertaraf edecek, her türlü tuzağı bozacak kudrete sahiptir Türkiye Cumhuriyeti. Şehitlerimizin aziz hatıraları her zaman bağımsızlığımızın, onurumuzun güvencesi olmaya devam edecektir. Onların aziz hatırası bize yüklediği sorumluluğu daha da arttıracaktır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler