YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Başkanlık yolunu birlikte açacağız
Başbakan Binali Yıldırım, Çok şey başardık ama işimiz bitmiş değil.Şimdi artık Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa" dedi.
Yıldırım: Başkanlık yolunu birlikte açacağız
25 Haziran 2016 / 22:00 Güncelleme: 25 Haziran 2016 / 22:23

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

TÜRKİYE'NİN DE AK PARTİ'NİN DE MERKEZİ İSTANBUL'DUR

Dünya tek devlet olsaydı kuşkusuz İstanbul başkent olurdu. İstanbul çok güzel bir şehirdir. İstanbul'u ihya etmek, sorunlarını çözmek yetmiyor. İstanbul'da elde edilen başarı Türkiye'nin makul talihini değiştirmek için de bir vesile oldu. Türkiye'nin de AK Parti'nin de özeti İstanbul'dur. AK Parti eliyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye'mize çok güzel hizmetler yaptık. Liderimiz Cumhurbaşkanımız ile birlikte çalıştık.

TÜRKİYE'NİN BAŞKANLIK YOLUNU BİRLİKTE AÇACAĞIZ

14 yıl boyunca hem çalıştık, hem vesayetle mücadele ettik. Önümüze çıkan engelleri birer birer ortadan kaldırarak bu günlere geldik. Çok şey başardık ama işimiz bitmiş değil.

Şimdi artık Türkiye'de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa. Yolları biz yaptık, köprüleri biz yaptık, gönüllere yollar yaptık, inşallah milletimizle birlikte Türkiye'nin başkanlık yolunu da birlikte açacağız.

GÜNEYDOĞU'DAKİ VATANDAŞLARIMIZ TERÖRÜN OYUNUNA GELMEMEKTE KARARLI

Otuz üç gün oldu görevdeyim. Bu süre içerisinde yurdun her köşesine gittim, özellikle de Doğu ve Güneydoğuda vatandaşlarımızla hasbihal etme, onlarla iftar sofrasında bulunma fırsatı oldu. Gördüm ki bir kez daha, Türk milleti büyük millet, Türkiye büyük bir ülke.

Çünkü Güneydoğuda yaşayan vatandaşlarımız asla ve asla terörün oyununa gelmemekte kararlı. Devletiyle, milletiyle beraber, tasada ve sevinçte beraber olmayı kabul etmiş ve bu yönde hiçbir tereddüdü yok. Bunu çok iyi şekilde gördük.

2023'TE İSTANBUL'UN BİN KİLOMETRE RAYLI SİSTEMİ OLACAK

Planlananlarla birlikte 2023 yılında İstanbul'un tam bin kilometre raylı sistemi olacak. Bu ne demek biliyor musunuz  Londra'nın raylı sisteminin iki katından fazla demek. İstanbul'a da yakışır, İstanbul için de çok güzel olur.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler