YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Askerimize zarar verecek davranışta bulunmayalım
Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimini protesto etmek için sokağa dökülen halka çağrıda bulunarak, "Silahlı kuvvetler bizim geleceğimiz ve güvencemizdir, askerimize zarar verecek bir davranış içerisinde olmayalım." dedi.
Yıldırım: Askerimize zarar verecek davranışta bulunmayalım
17 Temmuz 2016 / 14:56 Güncelleme: 17 Temmuz 2016 / 15:14

Başbakan Binali Yıldırım, geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğu TRT'de açıklama yaptı.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

ASKERİMİZE ZARAR VERECEK DAVRANIŞTA BULUNMAYALIM

Başbakan Binali Yıldırım gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Başbakan sağduyu çağrısında bulunarak, "81 vilayetimiz her yerde adeta bir şenlik havasında demokrasi nöbetlerine devam edecek. Bir süre daha bu böyle devam edecek.

Darbe girişiminin engellenmesi başarı ile sonuçlanmıştır. Vatandaşlarım sakin olsun, olayın heyecanı ile aşırı tepki vermekten sakınalım. Silahlı kuvvetler bizim geleceğimiz ve güvencemizdir, askerimize zarar verecek bir davranış içerisinde olmayalım." dedi.

TEMİZLİK HAREKATINI SÜRATLE YAPACAĞIZ

Bir bela daha defedilmiştir. Milletimiz rahat bir nefes almıştır. Ancak işimiz bitmedi. Bundan sonra temizlik harekatını süratle yapacağız. Bir daha milletin iradesine karşı gelmeye çalışma cesaretini hiç kimse gösteremeyecek şekilde bu darbeci bozuntularının hak ettikleri cezayı vereceğiz.

DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM EDECEĞİZ

Ankara Kızılay, İstanbul Taksim başta olmak üzere her yerde adeta bir şenlik havasında demokrasi nöbetlerine devam edeceğiz. Gündüz normal hayat devam ediyor. İşimize gücümüze bakıyoruz.

Çünkü çoluğumuzun, çocuğumuzun, ülkemizin işlerinin geri kalmaması lazım, maişetlerimizi temin etmemiz lazım. Ama akşam hem demokrasi nöbetine devam edeceğiz hem de demokrasi şöleni devam edecek. Bir müddet daha böyle devam edecek.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler