YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yiğit Bulut: AB ile yollar ayrılmalı!
Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut, “İlişkiler yeniden gözden geçirilmeli ve gerekirse AB ile yollar ayrılmalı” dedi, alternatif gösterdi.
Yiğit Bulut: AB ile yollar ayrılmalı!
12 Ağustos 2014 / 08:25 Güncelleme: 12 Ağustos 2014 / 08:45

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Star Gazetesi’ndeki köşesinde, Türkiye’de bundan sonra yaşanabilecekleri maddeler halinde yazdı.

“İlişkiler yeniden gözden geçirilmeli ve gerekirse AB ile yollar ayrılmalı” diyen Yiğit Bulut, Türkiye’ye yeni adres de gösterdi: “Amerika, Çin ve Rusya...”

AB'ye alternatif olarak genleşen Doğu

Erdoğan’ın ekonomi alanındaki danışmanı Yiğit Bulut, dün Star gazetesinde yayımlanan köşe yazısında “Gerekirse AB ile yollar ayrılmalı” dedi.

Yiğit Bulut, şunları yazdı:

“Türkiye yeni rotasını çizerken ve en önemlisi gerekirse BİRLEŞEMEYECEKSE, ortak karar doğrultusunda Avrupa ile yollar ayrılırken, yeni dünya düzenine de uygun olarak ‘AB’ye alternatif olarak genleşen’ yeni bir yapı olduğu tezi net ortaya konmalı! Türkiye, ‘Amerika, Türkiye, Çin’ ve periferileri olmak üzere üç ‘yeni merkez’ oluştuğunu analiz ederek yönünü Amerika-Doğu ekseninde yeniden çizmeli ve Rusya’nın durumu dikkatle izlenmeli.”

Kalmayacak
 // Kemal
Zaten biz girene kadar ortada bir AB kalmayacak, kalsa da girmek ahmaklık olacak. Bizi ucuz işgücü için kullacaklar. Bırakalım da kendi pisliklerinde bogulup gitsinler. ...
12 Ağustos 2014 Salı 08:11
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler