YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yetkileri ellerinden alacağız'
SP lideri Erbakan partisinin Genel İdare Kurulu'ndan önce açıklamalarda bulundu. Siyonizmin AK Parti'yi iktidara getirdiğini iddia eden Erbakan Erdoğan ve Gül'den yetkiyi alacaklarını söyledi.
'Yetkileri ellerinden alacağız'
24 Aralık 2010 / 17:38 Güncelleme: 24 Aralık 2010 / 18:04

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yetkiyi almaya hazırlandıklarını belirterek, ''Biz bu evlatlarımıza, bu talebelerimize, 'madem bu kadar hevesleniyorsunuz, alın bakalım' dedik. Aldılar, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Nasihat ettik, dinlemediler. şimdi ellerinden yetkiyi alacağız ve kendilerini faydalı işlerde kullanacağız'' dedi.

Partisinin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunan Erbakan, 2011'deki seçime 6 ay gibi bir süre kaldığını belirterek, bu seçimin büyük ve tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Saadet Partisi olarak geceli gündüzlü çalıştıklarını anlatan Erbakan, ''Gayretli çalışmaya mecbur olduğumuzu biliyoruz. Çünkü sadece Türkiye'nin değil, bütün insanlığın kurtuluşu bizim çalışmamıza bağlıdır'' diye konuştu.

Seçime hazırlık sürecine 17 Ekim kongresiyle başladıklarını ve teşkilata büyük bir canlılık kazandırdıklarını belirten Erbakan, seçim çalışmalarının hayırlı sonuçlar vermesi için Eyüp Sultan da dua ettiklerini, Saadet Partisi'nin niçin ve nasıl iktidara gelmesi gerektiğiyle ilgili konferans ve başka çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Erbakan, en güçlü teşkilatın Saadet Partisi teşkilatı olduğunu dile getirerek, bunun gücünün sadece bütün kadroların ibadet aşkıyla çalışmasından yapmasından ileri geldiğini söyledi.

Seçim çalışmalarının dünyayı ilgilendirdiğini ifade eden Erbakan, siyonizmin aklının fikrinin partilerinde olduğunu öne sürdü.

Erbakan, siyonizmin AK Parti'yi iktidara getirdiğini iddia ederek, ''Siyonizm öyle ustadır ki 'kim ben mi, ben hiç siyonizme hizmet eder miyim' şarkısını söyleterek kendi ordusunda işbirlikçilere askeri talim yaptırır. Ben hizmet etmiyorum zannedersin, halbuki hizmet eden ordunun içindesin haberin yok. Siyonizm seni kullanıyor'' dedi.

''Siyonizmin'' seçim için beş büyük hazırlık yaptığını iddia eden Erbakan, basının satın alındığını, yazarların inandıklarını dahi yazamadığını savundu.

Erbakan, ikinci büyük adımın bankaların satın alınması olduğunu, bütün bankaların görünen ve görünmeyen siyonist ortakları bulunduğunu iddia etti.

Diğer bir adımın büyük önemli ekonomik kuruluşların siyonistlerce satın alınması olduğu görüşünü dile getiren Erbakan, dördüncü faaliyetin AK Parti'ye tolerans tanınması olduğunu öne sürdü.

Erbakan, bir diğer adımın da ''Türkiye'yi okşayarak yutma'' taktiği olduğunu iddia ederek, Türkiye'nin çeşitli kurumlara seçildiğini ve methederek bitirilemediğini, yapılanlarla Saadet Partisi'ne oy vereceklerin AK Parti'ye çekilmeye çalışıldığını söyledi. 
 
 TALEBERİNDEN MEMNUN DEĞİL
 
 Kendilerinin ise çalıştığını anlatan ve Kuran-ı Kerim'e vurgu yapan Erbakan, ''Vazifemiz, hakkın hakimiyeti için bütün gücümüzle çalışmaktır'' diye konuştu.
 Erbakan, 28 Şubat'ta da 9 saat sonra hükümetten çekileceklerini düşünenlere ders verdikleri görüşünü dile getirerek, onların mağlup olduğunu ifade etti.
 AK Parti'nin ve CHP'nin birbirinden farkı bulunmadığını savunan Erbakan, sonucun önemli olduğunu söyledi. Erbakan, ''63 parti var, 62'sini bir çizgiyle çiz. Hepsi birbirinin aynı, AK Parti'si de öyle, CHP'si de öyle'' dedi.

Türkiye'nin sıfırla, yeniden borç alınarak idare edildiğini öne süren Erbakan, ''Bunun sonu gelmez, bu böyle gitmez. Toprak kayıyor toprak... Biz bu evlatlarımıza, bu talebelerimize, madem bu kadar hevesleniyorsunuz alın bakalım dedik. Aldılar, yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Nasihat ettik, dinlemediler. Şimdi ellerinden yetkiyi alacağız ve kendilerini faydalı işlerde kullanacağız'' diye konuştu.
Erbakan, kendi hamlelerinden birinin şuurlanmak, ikincisinin çelikleşmek olduğunu, herkesin eksik ve noksanını süratle tamamlayacağını dile getirdi.

Bir hamlelerinin de ''üretim'' olduğunu anlatan Erbakan, yani hedeflerini gerçekleştirmek olduğunu söyledi.''Biz aşkla, şevkle çalışan bir partiyiz'' diyen Erbakan, görevlerini yaparken ayaklarını sürüklemediklerini ifade etti.
Necmettin Erbakan, seçimde iktidar olacaklarını ve Türkiye'nin beklediği hizmetleri yerine getireceklerini anlatarak, adil düzeni kuracaklarını söyledi.

Bir gazetecinin, ''talebelerimize alın bak siz yönetin dedik, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Yetkiyi onların elinden alıp onları faydalı işlerde kullanacağız dediniz. Hangi faydalı işlerde kullanacaksınız?'' sorusuna Erbakan, ''Bundan önce nerede kullandıysak, orada kullanacağız'' yanıtını verdi. 
 
ÖZERKLİK TARTIŞMALARI
 
Özerklik tartışmalarına ilişkin bir soruya karşılık Erbakan, ''Bizim görüşlerimiz çok açık ve bellidir. Biz en büyük devletiz, eşsiz bir tarihe sahibiz ve bir Müslüman ülkeyiz. Bizim inancımız da ırk ayrımı yoktur. İnsanlar çeşitli soylardan yaratılmıştır, aralarındaki kardeşlik artsın diye. Onun için şu soydan, bu soydan gelmiş gibi bir ayrım bizim inancımızda yoktur.''dedi.

Bunun dış güçlerin planı olduğunu savunan Erbakan, Türkiye'deki insanların birbiriyle çarpıştırılmaya çalışıldığını söyledi.

Erbakan, AK Parti'nin ''demokratik açılım yapalım demek suretiyle, bölünmeye alet olduğunun farkında bulunmadığını'' sözlerine ekledi.
Güneydoğu Anadolu'nun ekonomik anlamda geri kaldığını anlatan Erbakan, sözlerini şöyle tamamladı:

''Bizim Kürt meselesi diye bir meselemiz yok. Bölgesel dengesizliği ortadan kaldırma meselemiz var ve bütün vatandaşlarımıza şefkatle muamele etme meselemiz var. Bu kabil lafları orta yere atmak, düşmanın ekmeğine yağ sürmekten başka bir mana taşımaz. Böyle bir mesele söz konusu değildir. Onun için bunun lafını bile yapmayız ve bunların gündemlerinin içine de karışmayız. Bunlar çünkü akılsız insanların konuşmasıdır.''

AA

ah be hocam...
 // ibrahim çelikoğlu
Yürüyemiyuorsun,namazını dahi askıya alman gerek.Devleti nasıl idare edeceksin?Demezlermi?Hoca partinin ilerlemesini istemiyor,Müslüman dürüstleri engelliyor,bağlıyor diye düşünüp partiden elini çekmezlermi?Hocayı ikna etmek lazım.Genç,dinamik kişilere gerev yakışır.Yaşlı emekli olur ve akıl babalığına soyunur......
25 Aralık 2010 23:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler