YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yes No tuşu’ esprisinin yeniden gündeme gelmesind
'Yes No tuşu’ esprisinin yeniden gündeme gelmesind
'Yes No tuşu’ esprisinin yeniden gündeme gelmesind
04 Kasım 2008 / 13:55 Güncelleme: 04 Kasım 2008 / 00:00

'Dinleniyorum' diyerek hükümete ağır suçlamalarda bulunan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, kendisi için kurulan komisyona gelmiyor.


TBMM Telekulak Araştırma Komisyonu, ilk toplantısında Sav'ın iddialarını dinleme kararı almıştı. Ancak Sav'ın bugün yapılacak toplantıya katılmayacağı, bunun yerine yazılı bir metin göndereceği bildirildi. Sav'ın cep telefonuyla dinlendiği yönündeki iddiaları, hem Türk Telekom hem de bilirkişi tarafından yalanlanmıştı. CHP'li Sav, ortaya attığı iddialar sebebiyle kurulan komisyonun "Toplantıya gelerek bize bilgi verin." talebine olumsuz karşılık verdi. Sav, yazılı bir açıklama göndermekle yetinecek. CHP'li üyeler, Genel Sekreter'in yeni bir tartışmaya mahal vermemek ve polemik konusu olmamak için bu yolu tercih ettiğini ifade ediyor.


Sav'ın basında espri konusu olan 'yes, no tuşu' konusunun yeniden gündeme gelmesinden de çekindiği belirtiliyor. Sav, eski Bolu Valisi Ali Serindağ ile CHP Genel Merkezi'nde yaptığı görüşme Vakit Gazetesi'nde yayınlanınca dinlendiğini ileri sürmüştü. Sav'ın odasında yapılan aramalarda dinleme cihazı bulunamamıştı. Telekom ise Sav'ın telefonunun yaklaşık 44 dakika açık kaldığını tespit etmişti. Sav'ın 'no' yerine 'yes' tuşuna basması nedeniyle telefonun açık kaldığı; gazetecinin de bu konuşmaları not alarak haber yaptığı ortaya çıkmıştı. Sav'ın dinlendiği iddiasında ısrar etmesi üzerine AK Parti, dinleme iddialarının araştırılması için bir komisyon kurulmasını önermişti. İki ay önce kurulan komisyon, çalışmalarına geçen hafta başladı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler