YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yerli savunma için dev yatırım!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceklerini belirterek, "Bugün ele aldığımız projeler bağlamında toplamda 5,9 milyar dolarlık yeni projelere onay verdik" dedi.
Yerli savunma için dev yatırım!
09 Mart 2016 / 13:55 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 13:59

Başbakan Davutoğlu Savunma Sanayi toplantısında konuştu. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları.

YERLİ ÜRETİME AĞIRLIK VERECEĞİZ

Başbakan Davutoğlu, savunma sanayiinde yerli üretime ağırlık vereceklerini belirterek, "Bugün ele aldığımız projeler bağlamında toplamda 5,9 milyar dolarlık yeni projelere onay verdik. Bunun 4,5 milyar doları yerli üretim şeklinde" dedi.

MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ SERİ ÜRETİME GEÇİYOR

Davutoğlu, milli piyade tüfeğinin seri üretimine bu yıl içinde geçileceğini ve silahlı insansız hava aracı yapımı konusunda da önemli bir aşamaya gelindiğini bildirdi. 

HAVA SAVUNMA SİSTEMİ GELİŞTİRİLECEK

Müşterek savaş uçağıyla ilgili gelişmeleri gözden geçirdik. Hava savunma sistemini milli proje olarak geliştirmeye karar vermiştik. Hava savunma sistemi milli bir proje olarak geliştirilmesi için bilgi aldık. Herhangi bir kesintiye uygulamadan devam edecektir. 

SİLAHLI İHA YAPIMINDA ÖNEMLİ AŞAMA KAYDEDİLDİ

Bu proje aksamadan herhangi bir kesintiye uğramadan devam edecektir. Bizim için hayati bir proje olarak yer alacak. Atak helikopterlerinin tümüyle millileşme konusunda önemli bir gelişme devreye sokuyoruz. Silahlı İHA yapımı konusunda önemli aşamaya gelindi.

DOKUNULMAZLIKLAR KONUSUNDA İSTİŞARELERİMİZ SÜRÜYOR

Meclis kürsüsünden herkes fikrini açıkça ifade etme özgürlüğüne sahiptir ama kürsü dokunulmazlığının istismar edilerek maşeri vicdanı, toplumumuzun temel değerlerini ve özellikle son dönemde terörle verilen mücadelede ortaya çıkan ortak vicdanı rahatsız eden ve teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil.

Bu çerçevede istişarelerimizi sürdürüyoruz. Meclis Başkanımızla da bu konuyu görüşeceğim ve bazı temaslarımız da olacak.

 

geç kalınmış işler bunlar
 // // hasan göstaş
allah devletimize ve milletimize zeval vermesin inşallah...
09 Mart 2016 Çarşamba 20:38
 // gurbetci
Ne mutlu turkum diyene Allah yardimciniz olsun...
09 Mart 2016 17:28
bize neden sardırıyorlarmış
 // Muammer Bekaroğlu
Allahım bugünlerigösterdin şükürlerolsun,bildiğimiz bir çiviyi ithal ederken bungünleri gördük allahım devletimizi ve milli ordumuzu hertürlü şerlerden korusun.insansız hava araçları dahil TÜRT Silahlı kuvvetlerinin imkan tanınırsa yapamayacakları birşey yok elimizden sadece dua geliyor...
09 Mart 2016 Çarşamba 15:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler