YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yerel seçimlerin yeni gözdesi: 'İnternet'
Yerel seçimlerin yeni gözdesi: 'İnternet'
10 Ekim 2013 14:17
İstanbul'da başlayan 'Seçim Hazırlıkları Fuarı'nda; seçim otobüsünden afişlere kadar çok sayıda materyale ulaşmak mümkün. Adayların kendilerini tanıttığı internet ortamları ise fuarda büyük ilgi gördü.

İstanbul Fuar Merkezi’nde başlayan ve Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda, seçime girecek adayların kendilerini en doğru şekilde ifade etmeleri için gerekli olan seçim otobüslerinden afişlere, adayların kendilerini tanıttığı internet sitelerine kadar pek çok tanıtım hizmeti yer alıyor.

Teknolojik sistemlerin internet kullanımını ön plana çıkardığını söyleyen Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan, “Halkımızın büyük bir bölümü interneti kullanıyor, cep telefonlarından takip ediyor. Onun dışında diğer yıllara göre fuarımızda büyük bir farklılık olacağını düşünmüyorum. Yine standart ana materyaller kullanılacak.” diye konuştu.

Fuarda adayların istediği birçok ürüne rahatlıkla ulaşacağını belirten Aslan, “Seçim otobüsleri, seçim müziği yapan besteciler, oyuncak firmaları, promosyon firmaları bulunuyor. Kısacası akıllarına gelip gelmeyecek enteresan internet çözümleri de bulunuyor.” dedi.

Adaylara internet üzerinden tanıtım imkanı sağlayan site sahipleri ise, "Adaylar kendilerini sitede tanıtabilirler, fotoğraflarını paylaşabilirler. Seçim propagandasıyla ilgili videolarını paylaşabilirler.

Aynı zamanda adaylar hem kendilerinin hem de rakiplerinin performanslarını takip edebilirler. Şöyle ki site üzerinde kendinizin veya rakibinizin günde kaç defa seçmenler tarafından kontrol edildiğini izleyebilirsiniz. Böylece kendinizle başka bir adayın performansını kıyaslayabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

 

CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler