YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yenimahalle'de arbede...
CHP Yenimahalle İlçe Kongresi'nde olay çıktı. Kongrede yerinde bulunan Belediye Başkanı Fethi yaşar tartaklandığını söyledi..
Yenimahalle'de arbede...
03 Mart 2012 / 21:46 Güncelleme: 03 Mart 2012 / 22:03

CHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı Kongresi'nde partililer arasında sert tartışmalar yaşandı.  
Cumhuriyet Halk Partisi Yenimahalle İlçe Başkanlığı'nın 9. Olağan Kongresi Tes-İş Genel Merkezi'nde yapıldı. Delege dışındaki partililerin salona alınmaması nedeniyle Tes-İş Genel Merkezi'nde zaman zaman kavgaya varan tartışmalar yaşandı. Tartışmaların fitilini, İlçe Başkanı Zeki Alçın'ın korumalarının, delege olmadıkları gerekçesiyle salona alınmaması ateşledi. Çevik kuvvet ekipleri tartışmaların yaşandığı binada delegelerin salona alınması için üst düzeyde güvenlik önlemleri aldı.  

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, kongrenin yapılması için elinden geleni yapacağını söyleyerek, partililerin salona alınması için çalışacağını söyledi. Bu arada Alçın, bazı partililer tarafından protesto edildi. Delegelerin gergin ortamda devam eden kongrede, polisle tartıştıkları görüldü. 

Yenimahalle İlçe Başkanlığı Kongresi'ne CHP Ankara Milletvekilleri Gülsün Bilgehan, Levent Gök ve Gökhan Günaydın da katıldı.

FETHİ YAŞAR TARTAKLANDI

CHP Yenimahalle İlçe Kongresi'nde salona alınmayan kalabalık partili grubu kapıları ve camları kırdı. Arbedenin arasında kalan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise görevliler tarafından tartaklandığını söyledi.  

CHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı'nın TES-İŞ Genel Merkezi'nden gerçekleştirilen kongresinde olaylar çıktı. Salonun dar olması nedeniyle dışarıda kalan partili kalabalık arbede yaşanmasına neden oldu. Salon kapısını tutan güvenlik görevlileri, yeni ilçe yönetiminin belirleneceği kongreye partililerin girişine izin vermedi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın desteklediği Ensar Kılıç'ın da ilçe başkanlığına aday olduğu kongrede salona alınmayan partililerle güvenlik görevlileri birbirine girdi. Partililer, içeri alınmayınca kapıları kırdı, camları indirdi. Arbededen Fethi Yaşar da nasibini aldı. Gerginlik uzun süre yatıştırılamayınca devreye çevik kuvvet polisleri girerek salon içinde ve çevresinde güvenlik önlemi aldı.  

Kongrede bir konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, İsmet İnönü'den, Bülent Ecevit'ten aldıkları terbiyeyle yetiştiklerini belirterek, kavga görüntüsünün CHP'ye yakışmadığını söyledi. Yaşar, "Ben hayatımda ilk kez bu salona yumruklanarak girdim. Bu kavga görüntüsü bizi ve partimizi yıpratır. Bunlarla kimse beni yıldıramaz" diye konuştu. (İHA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler