YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeniçeri'den "Ne mutlu Türküm diyene" tepkisi
Yeniçeri'den "Ne mutlu Türküm diyene" tepkisi
03 Nisan 2013 13:10
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, basın toplantısına yakasında asılı olan ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' yazısı ile geldi.

Yeniçeri'nin basın toplantısı düzenlediği kürsünün üzerine, bugüne kadar yaptığı Meclis çalışmalarının yer aldığı 6 cilt konuldu; kürsünün önüne de üzerinde ''Ne Mutlu Türküm Diyene'' yazılı Türk Bayrağı asıldı.

Özcan Yeniçeri, ''Bunun nedeni, bu yazının kazınmaya başlanması. Onlar kazıdıkça biz daha büyük yerlere, yüreğimize kazıyacağız' dedi.

Halkın büyük bir kesiminin, söylenenlerin aksine PKK ve İmralı canisi Öcalan ile yürütülen süreci desteklemediğini AK Parti'nin bildiğini iddia eden Yeniçeri, ''AKP halkın kendisine yönelik tepkisini bertaraf etme gayreti içine girmiştir. Akil insanlar AKP'ye yönelik memnuniyetsizliği paylaştırmak amacına yöneliktir. AKP yıkım sürecinin riskini dağıtmaya çalışıyor'' diye konuştu.

Yeniçeri, demokrasilerde halkın toplumsal algısını yönetmek üzere komisyon kurulmasının düşünülemeyeceğini ifade ederek, halkın algısını halka rağmen yönetmeye kalkmanın totaliter iktidarların işi olduğunu kaydetti. Yeniçeri, akil insanların, sürece karşı çıkanları ikna etmeye, yönlendirmeye çalışacağını savundu.

Özcan Yeniçeri, akil insanların, Öcalan'ın 'bebek katili'' imajını değiştirerek, onu barış havarisi olarak halka takdim edeceğini, terörden Öcalan'ın değil, ergenekon adlı derin devlet yapılanmasının sorumlu olduğunu iddia edeceklerini öne sürdü.

Bir gazetede ''Yeniçeri, basın toplantı salonunu 11.00-11.30 saatleri arasında aylar öncesinden rezervasyon yaptırmış. AK Parti yöneticileri, (böyle şey olmaz. buna tedbir alınmalı) dedi'' şeklinde haber çıktığını anımsatan Yeniçeri, ''Sıkıştırırlarsa basın toplantı sayısını 3 güne çıkarırım'' diye konuştu.

Yeniçeri, AK Parti'nin kendisiyle ilgili rahatsızlığının erken rezervasyondan değil, yaptıklarını eleştirmesinden kaynaklandığını iddia etti.

 

AA

Etiketler: ,
15:03
 // AĞANINOĞLU
Bu deel, bu da deel, bu hiç deeğl. Bunlar hepsi sıradan. Ahanda buldum! Ne mutlu evim var diyene!...
03 Nisan 2013 15:03
13:47
 // HIRSIZLAR CEMİYETİ AS BAŞKANLIĞI
Gardaşum bizde ğırğızıh. Bizimde ğırğızlığımızla gurur duymamız gerekmiyormu. Netekim görevimizi yapmayınca mutlu olamıyoruz. Demekine neymiş, bizde derizki Ne mutlu ğırğızım diyene. Ya ne olacaağıdı....
03 Nisan 2013 13:47
13:30
 // ALIN SİZİN OLSUN
İstediğiniz kadar Türk olun ve Türk kalın. Ama benim Zürriyetime dil uzatmayın. Siz Türklüğünüzle kalın ve gurur duyun. Ben hep insan kalma mücadelemi vereceğim. Banane Türküm diyenden!...
03 Nisan 2013 13:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler