YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeniçeri: HDP siyasi parti değil kriminal bir örgüttür
Özcan Yeniçeri, HDP'nin suç örgütü olduğunu ifade ederek ''Temsil ettikleri halkını yerinden yurdundan eden, katleden teröristlere kahraman muamelesi yapan HDP barış getireceğim diyor. HDP bir siyasi partiden öte, kriminal örgüt halini almıştır'' dedi.
Yeniçeri: HDP siyasi parti değil kriminal bir örgüttür
21 Nisan 2016 / 08:00 Güncelleme: 21 Nisan 2016 / 08:58

Kanal A'da yayınlanan Mehmet Toprak'ın sunduğu, Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Bayram Zilan'ın daimi konuk olduğu 'A Politik' programna konuk olan Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ve 24. Dönem MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri HDP ve izlediği hendek ve çukur siyasetine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

"HDP istismar siyaseti yapıyor"

Yeniçeri, Demirtaş'ın dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin 'Dokunulmazlıklarımız kaldırılırsa hiçbir arkadaşım ifade vermeye gitmeyecek, nasıl götürürlerse kendileri bilirler' sözlerine ilişkin, ''Demirtaş'ın dokunulmazlıklarla ilgili konuşmaları ibretlik. HDP istismar siyaseti yapıyor ve PKK'dan hiçbir farkı olmayan bir örgüt. HDP'nin 'Ben şiddetin panzehiriyim, ben barışçıyım' tarzı, orta zekalı insanların bile inanacağı bir tarz değil ve Demirtaş'da bunun farkında değil. 

HDP'nin terörle ve şiddetle hiç ilişkisi yokmuş gibi, Demirtaş'ın 'Hendek ve çukur kazanlar bizim çocuklarımız' söylemleri akıl dışıdır. Hendek ve çukur siyaseti izleyenlerin yaptıkları tamamen kürdü imha etme, köşeye sıkıştırma, göç ettirme hareketi yapmaktır'' şeklinde konuştu.

Suç işlemek için mi meclise geldiniz?

Yeniçeri, HDP'nin bir suç örgütü gibi çalıştığını ifade ederek, ''Temsil ettikleri halkını yerinden yurdundan eden, katleden teröristlere kahraman muamelesi yapan HDP barış getireceğim diyor. HDP bir siyasi partiden öte, kriminal örgüt halini almıştır. 

Parlamento'da HDP dışında 491 milletvekili var. Bu milletvekillerinin toplam fezleke sayısından daha fazla HDP milletvekillerinin fezlekesi var. Siz suç örgütü müsünüz? Suç işlemek için mi meclise geldiniz? Meclisten aldığınız dokunulmazlık zırhıyla millete zulmedeceksiniz, sonra da 'Biz eziliyoruz, içeri atsınlar' diye meydan okuyacaksınız. 

'Dokunulmazlıklar kaldırılırsa kimse ifade vermeye gitmeyecek, nasıl götürürlerse götürsünler' diye meydan okuyorlar. Türkiye'de çok ciddi bir devlet aklı var. İlla meclisten tutuklayarak götürülmeniz gerekmez. Bu devlet aklı sizi nasıl tutuklayacağını bilir'' dedi.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Ömer
s.demirtaş s.tanrıkulu f.üstündağ t.tanal m.çetiner ö.özel e.erdem k.kılıçdaroğlu yeniçeri h.kaplan gibiler Türkiye'deki siyasi istikrarsızliktan beslenen ve gelişmesini istemeyenlerce görevlendirildiklerini bilmeyen var mı?...
21 Nisan 2016 07:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler