YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeniçeri Başbakan'a cevap verdi
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''Sayın Başbakan, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunmak çamur deryasında oyalanmak mıdır '' diye sordu.
Yeniçeri Başbakan'a cevap verdi
16 Ocak 2013 / 12:59 Güncelleme: 16 Ocak 2013 / 12:59

 

Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ''örgütlü ve silahlı terörün İmralı'daki başıyla başlatılan görüşmelerin'' Türkiye'de siyasetin kimyasını bozduğunu savunarak, Hükümet'in, ''terör konusunda Öcalan'ın ağzının içine baktığını'' ileri sürdü.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, STK'ları, medyayı, kurum ve kişileri, kendisi gibi düşünmeye, terör örgütünün başı ile yapılan görüşmeleri desteklemeye ve kutsamaya çağırdığını ifade eden Yeniçeri, ''Başta Hükümet olmak üzere medya İmralı'daki zatın ağzından çıkan ya da çıkması muhtemel sözlerine olmadık anlamlar yüklemeye başladı. Başbakan'ın tabiriyle nereden nereye gelindi, hayaldi gerçek oldu'' diye konuştu. 
 
AK Parti ve CHP'nin terör meselesini çözmenin tek yolunun teröristlerin taleplerini bir biçimde karşılamaktan geçtiğine inandığını öne süren Yeniçeri, 1919'da Milli Mücadele'ye karşı olanların bugün MHP'ye karşı kilitlendiğini iddia etti.
 
Başbakan Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında MHP Genel Başkanı ve kendileri için ''çamur deryasında oyalananlar'' diye hakaret etmesinin ''suçüstü yakalanma telaşı'' olarak ifade eden  Yeniçeri, ''Sayın Başbakan vatanın bölünmez bütünlüğünü savunmak çamur deryasında oyalanmak mıdır  Gerçek çamur deryasında oyalanmak dün söylediğinin bugün tersini yapmak değil midir  ' Ben olsam asardım' dediğiniz bir kitle katliamcısını bizzat kendinizin muhatap alması ya da aldırması, çamurda oyalanmak değil midir  MHP tek başına da kalsa hem Ebu Cehiller ile hem de Ebu Cehillerin yandaşlarıyla mücadeleye devam edecektir'' dedi.
 
Yeniçeri, Erdoğan'ın terör yangınını söndürmek için su yerine benzin döken kötü itfaiyeci gibi davrandığını, söndürmek için döktüğü benzinin terör yangınını daha da alevlendireceğini söyledi. Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadınla ilgili medyada güzelleme, övgüler, dizme ve kahramanlı masalları sıralandığını belirten Yeniçeri, bu kişilerin PKK'nın döktüğü kanda paylarının bulunduğunu ifade etti. 
 
Yeniçeri, ''ABD'yi deniz ya da su, Erdoğan'ı balık, PKK'yı karınca olarak düşündüğünüzde şöyle bir hükme varabilirsiniz; Sular yükseldiğinde balıklar karıncaları yiyor, Sular çekildiğinde de karıncalar balıkları yiyor. Kimin kimi yiyeceğine balıklar ve karıncalar değil sular karar veriyor. Kimin kimi yiyeceğine değil, kimin silah bırakacağına da ABD karar veriyor ya da vermiyor'' diye konuştu. 
 
Bir soru üzerine, Öcalan'ın ihtiyaçlarına göre cezaevleriyle ilgili düzenleme yapılmasının ''gaflet ötesi bir durum olduğunu'' savunan Yeniçeri, ''Katillere katil muamelesi yapacaksınız. Katillere barış havarisi muamelesi yaparsanız gideceğiniz yer bellidir. Kaotik ortama gidersiniz'' karşılığını verdi.     
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler