YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni yüzler kıyasıya yarışta...
Milletvekili aday adayları arasına spor, sanat ve medya dünyasından isimler de katıldı. Hakan Şükür ve Cengiz Kurtoğlu, İstanbul'dan yarışa girecek.
Yeni yüzler kıyasıya yarışta...
15 Mart 2011 / 08:47 Güncelleme: 15 Mart 2011 / 09:46

AK Parti'de milletvekilliği aday adayı müracaatları tamamlanırken sadece İstanbul'dan 780 kişi başvuru yaptı. AK Parti İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi verilerine göre bunlardan 78'i engelli aday adayları. Aday profili içinde üniversite öğretim üyelerinden sanatçılara, spor dünyasından siyasetçilere kadar birçok isim yer alıyor.

İstanbul'dan milletvekilliği için başvuranlar arasında şu isimler yer alıyor: "Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür, sanatçılar Cengiz Kurtoğlu, Sami Aksu ve Balık Ayhan lakaplı Ayhan Küçükboyacı, anayasa hukukçusu Doç. Dr. Mustafa Şentop, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, eski Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya, eski Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, eski Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan, eski Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, Star Gazetesi yazarı Ekrem Okutan, sinema ve dizi oyuncusu Aynur Aydan, Metro Holding CEO'su Ömer Bilgiseven, Prof. Dr. Sevim Savaşer, Prof. Dr. Türkan Dağoğlu, Prof. Dr. Melahat Emine Dönmez, Yrd. Doç. Dr. Perihan Paksoy Sevencan ve Doktor Arzu Tığlı Filizer."

Roman sanatçı Balık Ayhan, dün İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Semih Makaracı ile birlikte adaylık başvurusunda bulunurken, "Roman açılımı kendini göstermiştir." dedi. Dışarıda kendisini bekleyen davul zurna ekibinin müzik çalmamasını isteyen Küçükboyacı, "Eğlenceleri ile tanınan insanlarız, ancak bugün İbrahim ağabeyimizin (Tatlıses) başına talihsiz bir olay gelmiştir. Ağabeyimize 'geçmiş olsun' diyoruz. Davul zurna olmayacak." dedi.

Zaman

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler