YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yeni sokak olayları olabilir"
Gezi Parkı eylemleriyle ilgili konuşan Bülent Arınç, farklı amaç ve şekillerde yeni gösteriler olacağı yönünde istihbarata sahip olduklarını söyledi.
"Yeni sokak olayları olabilir"
30 Temmuz 2013 / 11:10 Güncelleme: 30 Temmuz 2013 / 14:51

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TRT Haber'de gündeme ilişkin soruları cevapladı ve değerlendirmelerde bulundu.

"Özellikle sosyal medyada okullar açıldığında yeniden bir hareketlenme olacağına dair iddialar gündeme geliyor, size de ulaşıyordur. Tavrınız ne olacak?" sorusu üzerine Arınç, "Önümüzdeki dönemden itibaren bu protestoların farklı amaçlarla ve farklı şekillerde gündeme gelebileceği yönünde istihbaratımız var" dedi ve şunları söyledi:

En azından eylülden sonra üniversitelerin açılmasını bahane edebilirler, spor gösterilerini bahane edebilirler. Farklı günleri kendi amaçları bakımından çok önemli saydıkları için o günlerde yine geçmişte yaşadığımız olaylara benzer bir takım davranışlarda bulunabilirler.
Bunlara kesinlikle müsaade edilmez. Hukukun dışına çıkıldığı zaman hukuk devleti bunlara mutlaka karşı koyar. Biz de elimizdeki imkanlarla bunları önlemeye çalışırız. Bunda da mutlaka başarılı oluruz.

Önümüzdeki protesto eylemleriyle mahalli seçimlere giden süreç içinde Türkiye'yi daha çok karıştırmak herkesi bir korku ve endişe içerisine koymak, hükümeti bu yollarla daha kolay yıpratabileceklerini düşünmek birilerinin kafasında olabilir.

PROVAKASYON'A SIFIR TOLERANS
 // HZ MUHAMMED'İN ASKERİ
Kesinlikle bu zibidilere tolerans gösterilmemelidir. Önünüze düşen kayayı, pamukla kırıp atamazsınız. Devlet, gafur olduğu gibi cebbar da olmalıdır. Bu terazi şaşmamalıdır. Allah'ın ahlakı ile ahlaklananların, sırtı yere gelmez....
30 Temmuz 2013 Salı 21:59
öğüt
 // yılmaz türk
Müslüman cesur olur. Ama ne yazık ki bu haslet Başbakan hariç hiç birinizde yok. Korkacak ne var ? ÖLÜMDEN Mİ Korkuyorsunuz ? İMAN VE İHLASINIZI bir gözden geçirin....
30 Temmuz 2013 Salı 12:00
fasa fiso---icraat ne ?
 // yılmaz türk
iyide ne yapacaksınız? yakıp yıkacaklar suç işleyecekler sizde seyredeceksiniz. yada Sayın Arınç sizin ve Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı gibi özür dileyip---mesaj alındı deyip SİNECEKSİNİZ. ...
30 Temmuz 2013 Salı 11:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler