YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yeni kongreyle birlikte ülkemizi ayağa kaldıracağız"
"Yeni kongreyle birlikte ülkemizi ayağa kaldıracağız"
17 Mayıs 2016 14:08
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "İnşallah ülkemizi yeni kongreyle, kurulacak hükümetle birlikte 'take off' pozisyonuna getireceğiz ve hep birlikte ülkemizi ayağa kaldıracağız." dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına, Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyeleri ve 26. Dönem milletvekilleri katılıyor.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, parti genel merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, istişare sürecinin devam ettiğini, dün il başkanları, kadın ve gençlik kollarının düşüncelerini ortaya koyduklarını, bugün de milletvekilleri ve diğer parti organlarındaki üyelerin kanaatlerini ortaya koyacaklarını belirtti. 

Akdoğan, "Ülkemizi inşallah yeni kongreyle birlikte, kurulacak hükümetle birlikte 'take off' pozisyonuna getireceğiz ve hep birlikte ülkemizi ayağa kaldıracağız." ifadelerini kullandı.

"Zihnimdeki belli, hayırlısı olsun"

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da, temayül yoklaması için parti genel merkezine gelişinde, genel başkan adayını tespit etmek üzere yürütülen çalışma kapsamında il başkanlarının temayüllerinin ardından bugün de milletvekillerinin temayülünün alınacağını söyledi. 

Bir gazetecinin, aday isminin ne zaman ve kim tarafından açıklanacağına ilişkin sorusu üzerine Elitaş, "Onu Genel Merkez bilir. Bizim bilgimizin dahilinde değil. Onu Genel Merkez ne zaman takdir eder, ne zaman sonuçlandırır, o çerçevede yapmamız lazım. AK Parti her şeyi planlı bir şekilde yerine getirir." dedi.

Elitaş, "İpucu vermeniz mümkün mü, kimi yazacaksınız?" sorusuna, "Benim zihnimdeki belli, hayırlısı olsun." yanıtını verdi.

"Ailemize ait iç istişareler"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Recep Akdağ ise sürecin kendi seyri içerisinde sürdüğünü ifade etti. 

Akdağ, "Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ'ın ön plana çıktığı bilgisi var. Siz hangi ismi yazacaksınız" sorusuna, "Bu istişareler bizim kendi içimize, ailemize ait iç istişarelerdir. 

Dolayısıyla şimdi kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmam doğru olmaz. İstişarelerimizi yapacağız, bunun neticesinde de yolumuza en güzel biçimde devam edeceğiz." karşılığını verdi. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler