YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala birilerini fena korkuttu
Yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala, birilerini fena korkuttu. İngiliz basını, emniyetteki derin yapı ve CHP, Ala'ya tepki gösterdi.
Yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala birilerini fena korkuttu
27 Aralık 2013 / 13:03 Güncelleme: 27 Aralık 2013 / 13:09

İçişleri Bakanlığı'na atanan Efkan Ala'nın, 2 Ocak'ta TBMM'de yemin edeceği açıklandı. 10 bakanlık revizyonla ilgili özellikle İngiliz medyası, tedirginliğini dile getirdi.

Takvim gazetesinin haberine göre; İngilizler, dışarıdan atanan Ala'nın 'şahin' olduğunu ve bunun ülkede rahatsızlığa neden olacağını iddia etti. İngilizler'in gönderdiği mesaj, Türkiye'de de yankı buldu.

Polisin içindeki derin yapı ve onun destekçileri gazeteciler, dün sosyal medyada Efkan Ala'ya tepki gösterdi. Ala'nın dışarıdan atanmasının büyük bir sorun olduğunu belirten gazeteciler, Emniyet'te gerekli değişiklikleri de hızla yapılacağı iddiasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, Efkan Ala rahatsızlığını hemen dile getirdi. Kılıçdaroğlu, "Efkan Ala, AK Parti'nin derin gücüdür. Şunu AK Parti milletvekillerinin kendilerine sormaları gerekiyor. Bu kadar, parlamenter içinde, İçişleri Bakanı olacak kimse yok mu? Başbakanlık müsteşarını yani dışarıdan birini oraya getiriyorsunuz?" dedi.

12:23
 // 17 OCAK
17 ve 18 Ocağı bekleyin. Sizin için, çok güzel sürprizlerimiz var....
28 Aralık 2013 12:23
acele edin
 // abdullah alkan
Hadi durmayın patenajcılar,çamur atmaya başlayın,Anadolu arslanı geliyor bakalım efkan beye ne yalan uyduracaksınız.....
28 Aralık 2013 Cumartesi 00:59
.
 // mehmet can
tüh keşke kılıftaroğluna bi danışaydı yolsuzlukta dosyası kabarık birini tavsiye ederdi )...
27 Aralık 2013 Cuma 21:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler