YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni bir parti daha kuruldu
Yeni bir parti daha kuruldu
17 Aralık 2012 14:43
Türk siyasi hayatını yeni bir parti daha katıldı.

Hür Dava Partisi'nin (Hüda Par) kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na teslim edildi.

Kapatılan Mustazaflar ile Dayanışma Derneği'nin (Mustazaf-Der) eski genel başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Hüda Par'ın kuruluş dilekçesini, partinin Kurucular Kurulu adına İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği'ne verdi.

Yılmaz, bakanlıktan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, Mustazaf-Der'in kapatılmasının ardından siyasi parti kurmak için çalışmalara başladıklarını belirterek, ''Halkın yeni bir parti ile temsil edilme ihtiyacı olduğuna inanarak hazırlıkları tamamlayıp partimizi kurduk'' dedi.

''Sistemin değil halkın partisi olmaya, halkın içinden çıkan hakkın, haklının savunucusu olmaya aday bir partiyiz'' diyen Yılmaz, statükonun partilerinden farklı olarak halkın gerçeklerini dile getireceklerini söyledi.

Yılmaz, ''Bu toplumda, bu ülkede, huzurun, barışın, adaletin, kardeşliğin tesisi için çalışacağız ve bu doğrultuda ülkenin tüm sorunlarına adalet, kardeşlik ve hakkaniyet içinde çözüm üreteceğiz'' dedi.

Kurucuların ve başkanın sorulması üzerine Yılmaz, Kurucular Kurulu'nun biraraya gelerek yetkili organları oluşturacağını, kurucu başkan seçildikten sonra bunun kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Yılmaz, partinin merkezinin Ankara Balgat'ta olacağını, amblemini de açık vaziyetteki kitabın üzerinde doğan güneş olarak palanladıklarını bildirdi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler