YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yeni başlangıca ihtiyaç var"
Baykal, eski CHP Genel Başkanı sıfatıyla uyandığı ilk günün sabahında "Referandum süreci başlarsa Anadolu'ya sanki ben partinin genel başkanıymışım gibi gene çıkarım. Arkadaşlarımla gezerim, dolaşırım. Ancak Kurultay'da aday değilim" açıklamasını yaptı
"Yeni başlangıca ihtiyaç var"
12 Mayıs 2010 / 08:06 Güncelleme: 12 Mayıs 2010 / 08:09

Baykal'ın Hürriyet'in sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

Partinin yeni bir başlangıca ihtiyacı var

* Geri döneceğinize yönelik iddia ve beklentiler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ben bir karar aldım, bu karar doğrultusunda partinin yeni bir başlangıca ihtiyacı var. Partinin iç dinamikleriyle, süreç içinde inisiyatif alacak arkadaşlarımızın girişimleriyle, böyle bir sürecin şekillenmesini yürekten istiyor, diliyorum. Bundan büyük mutluluk duyarım.

* Partiye katkınız hangi düzeyde sürecek?
Böyle bir sürecin gelişmesinin ardından ben de elimden gelen tüm desteği, katkıyı, mücadeleyi vermeye hazırım. Tüm sürece omuz vermeye hazırım. Referandum süreci başlarsa, Anadolu'ya sanki ben partinin genel başkanıymışım gibi gene çıkarım. Arkadaşlarla gezerim dolaşırım, dört koldan gayret ederiz.

* Açıklamalarınız CHP örgütüne yönelik "Baykal'sız bir gelecek mi?" mesajı mı?
Böyle bir oluşumun ortaya çıkmasını temenni ediyorum, yardımcı olmaya da katkı vermeye de hazırım. Ancak, bu benim dışımda harekete geçecek arkadaşlarımızın kararlarıyla oluşacak bir tablodur. Örgütümüzün birkaç gündür içinde bulunduğu duygusal tabloyu aşarak, hızla böyle bir çözümü değerlendirmesini bekliyorum. Baykal'sız bir çözümü. Bundan mutluluk duyarım her türlü katkıyı da veririm.

* İlk geceniz nasıl geçti?
Gece geç vakte kadar telefonlara bakarak geçirdim. Ailemin de desteğini vurgulamam lazım. Ataçlar bizdeydi, torunlar. Aslı da geliyor, hep beraber olacağız. Yeniden toplanacağız. Sabah da yürüyüş grubu geldi, 12 kişi bizdeydi.

Rock konserlerine bile fırsatım olacak

* Bu istifa uzun süredir yapmaya vakit bulamadığınız istekleriniz gerçekleştirme fırsatı verir mi?
(Gülerek) Tabii, kitap müzayedelerine, Türkiye'nin henüz keşfetmediğimiz yörelerine, hatta rock konserlerine dostlarımızla gitme fırsatım olacak. Okumaya devam edeceğim. Ve torunlarla vakit geçirilecek.

* Belki bir dönem sizin de bulunduğunuz Columbia Üniversitesi'ne kabul edilen torununuzu ABD gezisinde yalnız bırakmazsınız, okul kaydına birlikte gidersiniz...
Torunumu Columbia'ya götürmek içimden geçiyor, tabii. Bakalım. (Hürriyet)

İŞ ARTIK YARGIDA TEMİZ ÇIKARDA DÖNER !
 // BATUHAN
Siyasette yüz gerek şirket ortaklığına benzemezki onayı verecek halktır o nederse o olur sizin istekleriniz bu günki tavanda geçebilir.Şu satırı bir okuyalım:"Ancak, bu benim dışımda harekete geçecek arkadaşlarımızın kararlarıyla oluşacak bir tablodur."Okudum hiçte gideceğe benzemiyor istemem yan cebime koyunuz diyor,tekrar kahramanlaştırılıp getirilecek havası var gibi tabi yasal sonuç ne çıkacak hep beraber göreceğiz....
12 Mayıs 2010 08:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler