YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Bakan salonda uyuyanları saydı
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir programda uyuyanları saydı.
Yeni Bakan salonda uyuyanları saydı
08 Şubat 2013 / 15:49 Güncelleme: 08 Şubat 2013 / 15:54

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ankara, Gazi, Yıldırım Beyazıt üniversiteleri arasında ''Eğitim İşbirliği Protokolü'' imzalandı. Törene; Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Metin Doğan ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan katıldı.
 
Bakan Avcı, programdaki konuşmasının ardından, bu görüşlerin resmi görüşler olduğunu ifade ederek, ''Metni biraz zorlanarak da olsa okudum. Şimdi özel görüşlerime sıra geldi'' dedi.
 
Toplantı sürecine ilişkin Bakan olarak değil iletişimci olarak gözlemlerini paylaşmak istediğini aktaran, Avcı, Kamil Aydoğan'ın konuşmasının sonunda salonda uyuyanların sayısının 3 olduğunu ve bunların alkışla sıfırlandığını belirterek, ''Erkan Bey 3,5-4 arasında bitirdi. Ama alkış kuvvetliydi. Sıfırla teslim aldı Süleyman Bey, 2 ile teslim etti. Metin beyinkini sayamadım çünkü hemen bana geldi sıra. Metine bakarak okumak zorunda olduğum için ben konuşurken kaç kişinin uyuduğunu bilmiyorum ama bu metinle doğrusu ben uyurdum. Dolayısıyla ben herhalde 5-6'yı bulmuşumdur'' diye konuştu.
 
Protokolü hazırlayanlara ve Eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e teşekkür eden Avcı, eğitim kenti ve üniversite sayısı bakımından öne çıkan Eskişehir ve İzmir'den başlayarak tüm illerde benzer protokollerle okulları buluşturmak istediklerini belirtti. Avcı, ''Burada küçük bir siyasetçi numarası da yaptığımın farkındayım tüm arkadaşlar bir kere alkışlandılar ben şimdi iki kere alkışlanmış olacağım'' şeklinde konuştu.
 
Avcı'nın konuşmasının ardından üniversiteler ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İşte o görüntüler:

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler