YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlattılar
Büyük Birlik Partisi'nin CHP ve MHP'nin ortak cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararı sonrası partide ve Alperen Ocakları'nda başlayan tartışma alevleniyor.
Yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlattılar
21 Temmuz 2014 / 12:55 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 13:11

Tartışmaları bugünkü köşesine taşıyan Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi BBP yönetimini Muhsin Yazıcıoğlu'nun mirasına ihanetle suçladı ve ekledi:

"Muhsin Yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlattılar."

İşte Selvi'nin BBP yönetimini hedef alan bugünkü yazısından bazı bölümler:

"...

Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaktığı meşaleyi taşıyan Büyük Birlik Partisi bir süredir sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi, Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi mücadelesi ve Türk siyasetine kazandırdığı değerler karşısında imtihan veriyor.

Siyaset üzerindeki her türlü vesayete karşı mücadele veren Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisi, 17 Aralık darbe girişiminde ne yazık ki iyi bir sınav veremedi. Siyasetin değil, darbecilerin yanında yer aldı.

Muhsin Yazıcıoğlu olsa idi tereddütsüz Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında yer alırdı. 28 Şubat'ta Erbakan'ın yanında dik durduğu gibi, 17 Aralık darbe girişiminde Erdoğan'ın yanında yiğitçe dururdu.

Yazıcıoğlu Erdoğan derdi

Çankaya yolculuğunda da hiçbir çıkar hesabı yapmadan İlay-ı Kelimatullah için Erdoğan'ı desteklerdi.

Muhsin Yazıcıoğlu vefat ettiğinde en büyük acıyı yaşayanlardan biri Allah şahit ki, Başbakan oldu. Muhsin Yazıcıoğlu'nun emaneti olan eşi ve dava arkadaşları ne zaman istedilerse görüştü. Meclis'te teamül olmasına rağmen iki kez komisyon kurulması için talimat verdi. Bunun en yakın tanığı Mustafa Destici.

Ama talihsiz bir durum ki, Yazıcıoğlu suikastı aydınlatılamadı. Hayatı kumpas kurmakla geçen Pensilvanya çetesi neredeyse Başbakan'ı Muhsin Yazıcıoğlu'na suikast hazırlamakla suçlayacak iftiralara soyundular.

Yazıcıoğlu'nun partisi CHP'nin vagonu oldu 

Mustafa Destici ise 17 Aralık'tan bu yana Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisini darbeci cemaatin arka bahçesi yaptı. Muhsin Yazıcıoğlu, MÇP'den, SHP koalisyon hükümetine destek verildiği için istifa etmişti. Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun partisini CHP lokomotifinin vagonu haline getirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu değil CHP'nin çatısı altında yer almak, tam aksine bu çatıya karşı mücadele ederdi.

Muhsin Yazıcoğlu'nun ölüsüne hakaret edecek kadar aşağılık olan Türk Solu Dergisi'ni elinde sallayan Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek kararı aldı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlattılar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler