YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yazıcıoğlu'nun eşinden vatanın bedeli
Yazıcıoğlu'nun eşinden vatanın bedeli
25 Mart 2013 21:48
Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, ''Muhsin Başkan, vatanını, milletini ve dinini sevmenin bedelini canıyla ödedi'' dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından Sürmeli Otel'de düzenlenen ''Şehadet Süreci Değerlendirme Toplantısı''nda konuşan Gülefer Yazıcıoğlu, olayın aydınlatılma sürecinin meşakkatli ve zor geçtiğini belirtti.

Yazıcıoğlu, ''Hak aramanın ne kadar zor ne kadar meşakkatli olduğunu hayatımda ilk defa yaşayarak öğreniyorum'' diye konuştu.

Gülefer Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

''Eğer ki Muhsin Başkan, kaçakçılık yapsaydı katil olsaydı terörist olsaydı inanın ki istenen görüntüler bir an önce verilirdi yetkili kurumlar tarafından. Kaçakçıların görüntüleri nasıl TBMM Araştırma Komisyonu'na gönderildi ama (bizim) Komisyon istemesine rağmen ve Devlet Denetleme Kurulu istemesine rağmen bizim ile ilgili hiçbir görüntü maalesef gönderilmeyecek.

Muhsin Başkan, vatanını, milletini ve dinini sevmenin bedelini canıyla ödedi. Muhsin Başkan 7,5 yıl cezaevinde yatmasına rağmen birileri gibi gidip kıytırık meseleler dahi olsa AİHM'ye müracaat edenler gibi hiçbir zaman devletini, milletini, ülkesini AİHM'ye şikayet eden bir insan değildi. Vatanını, milletini ve dinini seven bir insanın adaletinin işleyişinde adaletin felç olmasını esefle kınıyorum. Ya adalet işlemiyor ya da adalet işletilemiyor.''

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise olayın olduğu andan bugüne kadar yaşananları özetledi ve başta kendisinden önceki Genel Başkan Yalçın Topçu olmak üzere konunun aydınlatılması için çaba gösteren herkese teşekkür etti.

Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ilkelerinden asla ödün vermediğini belirterek kendilerinin de onun izinden gitmesi gerektiğini ifade etti. Destici ayrıca parti içerisinde herkesin ''edebe, ahlaka ve hukuka'' dikkat etmesini istedi.

Toplantıya katılan konuşmacılar, olayın oluş şekline ilişkin görüşlerini aktardı. Helikopterin düşmesinden hemen önce aynı yerde uçan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 4 savaş uçağına ilişkin animasyon gösterilirken, bu uçakların helikopterin aerodinamiğine olası etkisi de tartışıldı.

AA

00:34
 // Sahte Tarikatlar
Malum tarikattan kasıt Faiz helaldir diyen Süleymancılar olmasın. Google dan Süleymancıların içyüzü diye bir arama yapın. Yada durun link vereyim
http://www.hakikat.com/nur/risaleler/suleym/sul6.html...
26 Mart 2013 00:34
22:38
 // Az daha bekle üşümeyeceksin.
Merhum Yazıcıoğlu, son derece dürüst ve mülayim bir siyaseti benimsemiş, BBP o dönemlerde Mhp oylarını geçecek potansiyelde idi. Ne oldu? Muhsin Başkan, suikaste kurban gitti, öte yandan malum bir tarikat, ne pahasına olursa olsun Mhp yi destekleyip, barajda boğulmasına mani oldu. Sapla saman biribirine karışmıştı. Bir güç, BBP ni devre dışı bırakıp, Mhp yi sahnede görmek istiyordu. Ve öylede oldu. Bakalım daha neler günyüzüne çıkacak....
25 Mart 2013 22:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler