YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yasin Börü ve 3 arkadaşını öldüren 16 kişi yakalandı
Başbakan Ahmet Davutoğlu Yasin Börü ve 3 arkadaşını vahşice katleden katil zanlısı 16 kişinin yakalandığını açıkladı.
Yasin Börü ve 3 arkadaşını öldüren 16 kişi yakalandı
03 Aralık 2014 / 13:36 Güncelleme: 03 Aralık 2014 / 14:02

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bursa'da düzenlenen törende konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gelirken son bir haber iletildi İçişleri Bakanımız tarafından; bu olaylar esnasında Diyarbakır'da katledilen Yasin Börü ve 3 arkadaşının katil zanlıları 16 kişi, bugün sabah yakalandı ve adalete sevk edildi" dedi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

6-7 Ekim olayları düşünülmesi gereken bir husustur

"Çok ciddi teşviklerle altı bölgeye ayırarak Türkiye'yi, yatırımları özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya da yaymak oralara da getirmek istedik. Şimdi önümüzdeki dönemde ilk teşvik sistemini tekrar gözden geçirerek, Ar-Ge ve teknoloji yoğunluklu yatırımlara yeni teşvikler getirmenin çabası içindeyiz. Ama bakınız, istikrar o kadar önemli ki çözüm süreciyle birlikte Doğu ve Güneydoğu'ya olağanüstü bir ilgi uyanmaya başladı son iki yılda ve ciddi yatırım kaymaları başlamıştı. Kobani bahane edilerek 6-7 Ekim olaylarının, aslında Türk ekonomisinin bu bölgeye dönük olarak da ciddi bir yeni dönem başlangıcı önünde engelleyecek şekilde gerçekleşmiş olması hepimiz için dikkatle düşünülmesi gereken bir husustur"

Ayrıntılar geliyor...

ÇÖZÜM...
 // Erol ÇAKIR
Neye sevinelim :Bu insanlıkla alakaları olmayan şahısları birde hapiste 10,15 yıl besle bir af çıksın hadi dışarı...Devlet gereğini yapsın vatandaşımızı,polisimizi,askerimizi haksız yere ölürenlere idam.........
03 Aralık 2014 Çarşamba 16:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler