YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yaşanılır şehirlerin inşası devam edecek'
'Yaşanılır şehirlerin inşası devam edecek'
08 Kasım 2015 23:50
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, kentlerin tarihi dokusu ile kültürel kimliği korunarak, yaşanılır şehirlerin inşasının süreceğini bildirdi.

AK Parti'nin çevre, şehir ve kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti'nin 5. Olağan Kongresi ile partide  çevre, şehir ve kültürden sorumlu ayrı bir genel başkan yardımcılığı kurulduğunu anımsattı.

AK Parti iktidarının gerçekleştirdiği kalkınma hamlesinin şehircilik alanında da yoğun hissedildiğini belirten Karaaslan, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, son yıllardaki başarılı çalışmalarla gecekondudan arındırılmış, hava kirliliği giderilmiş, katı atık depolama tesisleri olan yaşanılır şehirlere kavuştu. Şehirlerimizin, konut ihtiyacı kentsel dönüşüm hamlesiyle planlı bir şekilde çözülürken, kişi başına düşen yeşil alan miktarı da önemli oranda arttı. İcraatları vatandaşlarımızca takdir edilen hükümetimiz, kentlerin tarihi dokusunu ve kültürel kimliğini koruyarak, geniş yeşil alanı, modern alt ve üst yapısı olan yaşanılır şehirler inşa etmeye devam edecek. Bu düşüncelerle Dünya Şehircilik Günü'nü kutlar, ülkemizde yürütülen şehircilik çalışmalarının başarıya ulaşmasını dilerim."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler